Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon lehet v van...

Magyarországon lehet v van igény a profilozókra?

Figyelt kérdés
1 év múlva ballagok az általános suiból és engem nagyon érdekel a profilozás v a helyszínelés v valami ilyesmi,de nem tudom h érdemes lenne e ezen gondolkodnom és ha igen akk mijen suliba kellene mennem tovább??
2011. aug. 17. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem nagyon van profilozás.
2011. aug. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

:D Ez egy óriási nagy tévedés!

Profilozás a kriminológiába tartozik. Egy Kriminológiai szakoklevéllel (mester képzés, mivel csak abban lehet kriminológiát tanulni) szinte bármilyen állami szervnél eltudsz helyezkedni.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

Itt szépen már 1x leírtam a kriminológiáról mindent amit tudok.

A helyszínelés pedig teljesen más tészta, az biológiai-kémiai tudást igényel. Arról nem tudok túl sokat.

2011. aug. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A profilozást nem egy kriminalisztikai szakokleveles szociális munkás végzi. Szép is lenne! :)

Klasszikus értelemben vett profilozás Magyarországon márpedig nincs! A magyar módszer a statisztikákon alapszik, ami kis ország lévén igen eredményes. Persze ezt is lehet profilozásnak nevezni, de az amerikai módszertől sokban különbözik.

2011. aug. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kell rögtön a "legszarabb" szakmát előrángatni.

Persze, hogy különbözik az amerikai verziótól, amikor amerikában minden napra jut egy sorozatgyilkos és évi 1000valahány áldozatot szednek (csak a sorozatgyilkosok).

Magyarországon "kicsit" kevesebb szociopata elmebeteg van mint ott. Amerikában sokkal komolyabb szabályok uralkodnak!

De itt Magyarországon ugyan úgy részt vesznek a nyomozásokban a kriminálpszichológusok, kriminológusok és egyéb evvel foglalkozó emberek. Olvastam egy interjút, amiben egy magyar kriminológust kérdeznek a munkájáról, és mint mondta az eljárás hasonló ahhoz a híres sorozathoz. Magyarul profiloznak. Persze nem magánrepülővel mászkálnak, nincsen profi hackerük és nem rohangálnak pisztollyal!

Az már más kérdés, hogy megélni nehezen lehet belőle, és egyben itthon nincs nagy múltja. De konkrétan itt senkit sem fizetnek meg és minden le van maradva, az emberek nagy többsége őskövületi maradványokkal próbál varázsolni a maga munkaterületén. Így fejlődni nem igen lehet.


Hozzá teszem kedves kérdező szeptembertől az ELTE-n új mesterképzést indítanak. A CSI-hoz hasonló helyszínelő oktatásként. Nem régiben olvastam, még a mai nap folyamán küldöm a linket!

2011. aug. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valamelyikőnk nagyon félre van tájékoztatva. :D Én is láttam interjúkat, riportokat és olvastam a témáról elég sok cikket, amikben azt nyilatkozták, hogy Magyarországon közel sem úgy zajlik a nyomozás, mint a "krimisorozatokban". Persze lehet, hogy neked van igazad, nem vagyok szakmabeli, csak a saját magam által összegyűjtött információkat írtam le.

Azt pedig, hogy a nyomozás különbözik az amerikai módszertől nem a Tv-ben látott "magánrepülős, hackeres, pisztolyos" módszerre értettem. :)

Mint már írtam, a magyarok inkább a statisztikára alapoznak (és az amerikaiak a pszichológiára).

Ajánlott olvasmány: [link]

2011. aug. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segírséget! :)
2011. aug. 18. 10:38
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
2011. aug. 18. 10:38
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. aug. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!