Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akinek nincs természettudomány...

Akinek nincs természettudományi tantárgyból érettségije és nincs emelt szintű érettségije azt jövőre nem vehetik fel a felsőoktatásba?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy én idén érettségiztem mindenből középszinten,a választott tantárgyam közgazdaságtan volt. A nyelvvizsga tervben van,szeptembertől egyetemre fogok járni felsőfokú szakképzésre,utána azt terveztem hogy jelentkezem alapképzésre. Tehát ha nekem még nincs emelt szintű érettségim és természettudományi tantárgyból sem érettségiztem akkor le is mondhatok arról hogy 2 év múlva alapképzésre felvehetnek,ha csak addig nem érettségizem természettudományi tantárgyból és nem csinálok egy emelt szintű érettségit?
2011. szept. 2. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
emeltszint nélkül már idén is lemondhattál volna az egyetemről, nem az előírás, hanem a pontszám miatt.
2011. szept. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem,mert ha valaki majdnem szín 5-ösre érettségizik,van neki nyelvviszgája (+28 pont),OKJ-ért járó többletpontja(+24 pont) és plusz +20 pontja mondjuk hátrányos helyzetért akkor bekerülhet. Idén lehetett összesen 460 pontot elérni szóval ezekkel a többletpontokkal 72 plusz pontja lehet és mint tudjuk összesen 60 pontot lehetett többletpontokból beszámítatni,ha ennél több volt akkor is csak 60 plusz pontot számítottak be.

Amúgy meg nem minden hol 460 pont a ponthatár,jó tudom szinte az összes szakon meghaladja a 400-at,de akinek nem volt emelt szintű érettségije azt is felvették.


Kiszámoltam és nyelvvizsgával+a felsőfokú szakképzésért járó többletponttal felvennének,szóval arra lennék kíváncsi hogy attól hogy nem lesz emelt szintű érettségim és természettudományi tárgyból érettségim felvehetnek?

2011. szept. 2. 16:10
 3/4 anonim ***** válasza:

ez csak 2013tól lesz.

még nem kell se term. tantárgyból érettségi se emelt érettségi. csak a középiskolai jegyekhez kell beszámítani egy term. tudományos tantárgyat.

2011. szept. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Én a 2012/2013-as tanévben fogok végezni az egyetemen a felsőfokú szakképzéssel mivel 2 éves és idén kezdem. A középiskolában 9,10 osztályban tanultam földrajzt és biológiát,10,11 osztályban kémiát és fizikát de 12. osztályban már egyiket sem mivel szakközép iskola volt és kötelező volt abból a tantárgyból érettségiznünk 5. tantárgyként (ami elvileg választható lett volna) amilyen szakmát tanultunk,így történelem,matematika,magyar,német és közgazdaságtanból érettségiztem.


Szóval ha bevezetik 2013-ban hogy felsőoktatási felvételhez kelljen emelt szintű érettségi vagy természettudományi tantárgyból érettségi akkor azt már nem is vehetik fel akinek nincs?

2011. szept. 2. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!