Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A technikusi végzettség a...

A technikusi végzettség a középszintű vagy emelt?

Figyelt kérdés
Ezen vitatkozunk egyik ismerősömmel pár napja már, szerintem középszintű, az emelt szintű végzettség az 54-es OKJ számú, van pár technikusi ami 54, de a többség az 52 azaz középszint. Általánosítva szerintem akkor középszintű. Rosszul tudom?
2011. szept. 5. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az 54-es és az 55-ös kezdetű OKJ-s képzések emelt szintűnek számítanak. Nekünk így mondták a suliban. De sok helyen feltüntetik az OKJ szám után, hogy emelt avagy középszintű-e.
2011. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző válaszadó vagyok, még ezt találtam:



Milyenféle okj képzések vannak?


54: ez egy emelt szintű szakképzettséget adó okj képzés,

55: ez egy felsőfokú szakképzettséget adó okj képzés,

61: ez egy felsőfokú szakképzettséget adó okj képzés.

21: ez egy alapszintű szakképzettséget adó okjképzés,

31: ez egy középszintű szakképzettséget adó okj képzés,

33: ez egy középszintű szakképzettséget adó okj képzés,

51: ez egy középszintű szakképzettséget adó okj képzés,

52: ez egy középszintű szakképzettséget adó okj képzés.


(forrás: [link]

2011. szept. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de ebből még mindig nem derül ki egyértelműen, hogy a technikus az valójában milyen képzettség. Vagy már nincs igazából olyan, hogy technikus? OKJ besorolás alapján megy? Mert akkor középszintű.
2011. szept. 6. 06:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát...nálunk a suliban ugyanúgy technikumnak hívták, viszont az OKJ-s száma határozza meg, hogy milyen szintű azon belül.
2011. szept. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszadó vagyok. Azt is csinálhatod, hogyha valamelyikre kíváncsi vagy, hogy az technikusi képesítés-e vagy okj-s képesítés, felmész a felvi.hu-ra, ott pontszámító kalkulátor és akkor a fentieket nem töltöd ki, csak alul az egyiket - pl. okj szakképesítés és kikeresed, amelyikre kíváncsi vagy, ha ott nem találod meg, akkor ott nem jelölsz be semmit, hanem alatta van olyan, hogy technikusi szakképesítés hozzáadása.

Ez az én esetemben úgy van, hogy hiába technikumom van, csak az okj szakképesítésen belül szerepel a műszaki informatikus. Tehát nálam ez nem technikusi szakképesítés.

2011. szept. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Állami munkahelyem van, képzés formája c. rovatnál ez áll az 54-es technikumomnál: Felsőfokú végzettség középiskolai rendszerbe oktatva.

Gondoltam magamba, hogy a jó büdös k anyátokat rohadt maszekok, hogy a sz.-t lapátoltattátok velem!

2017. ápr. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!