Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek (pályaválasztási...

Mi legyek (pályaválasztási válság)?

Figyelt kérdés

Lassan itt az ideje érettségiznem, egyetemre mennem stb., de fogalmam sincs, hogy mégis hova szeretnék menni, milyen irányban.


Irodalom és a nyelvtan felé semmiféle érdeklődésem sincs (bár szeretem a művészeteket, zenét, festészetet), a történelmet kifejezetten nem szeretem, és csak kisebb részei érdekelnek. (Szerintem képtelen lennék bemagolni mindent egy felsőfokú érettségire.) A földrajzzal is így vagyok, még akkor is, ha a gazdasági része érdekelne is, de képtelen vagyok annyi számadatot megjegyezni (népesség, főbb import, export stb.).

A matek általánosságban megy, ha valamit elmagyaráznak könnyen megértem, de a versenyfeladatok nem mennek. Fizikával ugyan így vagyok. A biológia érdekel, és jó eredményeim is vannak (de valószínű csak a tanár miatt, mivel érthetően mond el mindent). A kémiai tudásom viszont sajnos gyakorlatilag egyenlő a 0-val, bár lehet, hogy nem tartana olyan sokáig megtanulni, mint több ezer év történelmét.


Jelenleg egy ilyen biológiávl foglalkozó irány (mert biológia mindig lesz, mindig lesz valamilyen állásom) és valamilyen gazdasági irány között gondolkodom.


Életcélom tulajdonképpen, hogy sokat (rengeteget) keressek, és körbejárhassam a világot (ilyen businessman féleként, öltömy stb.), vállalkozás indítása viszont nagyon kockázatos, mitöbb, garantált csőd lenne, főként mostanában, ilyen gazdasági helyzetben. Szóba jött még a marketing (az viszont sokak szerint egyenlő a semmivel) vagy a nemzetközi közigazgatás is. Tulajdonképpen bármi. (Orvosi, és nagyon bölcsész szakokon kívül.)


Elnézést, hogy kicsit hosszú lett, de kezdek kétségbe esni. Bármilyen ötletnek örülnék, kérlek segítsetek! :)

(Lényeg tehát a nemzetköziség, és a BIZTOS SOK pénz.)


2011. szept. 7. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tehat hagy foglaljam ossze:

1) Igazabol nem vagy tehetseges semmiben.

2) Nincs kifejezett erdeklodesi korod.

3) Nem akarsz kockazatot vallani

4) Jo sok penzt akarsz keresni....


A fenti parameterek alapjan szerintem a prostitucion kivul nem sok lehetoseget latok elotted megfelelo testi adottsagok eseten persze. Arrol nem nagyon nyilatkoztal. Megis mi a francot gondoltal?

2011. szept. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bármit meg tudok tanulni a nyelvtanon és a történelmen kívül, ha valamit (akár fizika, kémia matek, földrajz, biológia stb.) elkezdek tanulni, akkor bármelyik egyetemre nagy valószínűséggel felvesznek. Akkor a kérdés: biológia vagy gazdasági irány? Vagy mi lenne jó? (Cél a biztos sok pénz.)
2011. szept. 7. 17:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A biologia vonalat a penz igenyed miatt semmikeppen nem ajanlom. plane kemia nelkul. Az, hogy barhova felvehetnek, azzal ugye tisztaban vagy, hogy az egvilagon semmit sem jelent. Tulajdonkeppen barkit barhova felvesznek.
2011. szept. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos tudom, hogy egy diploma ma már szinte semmit sem ér, ahhoz amit én szeretnék. (Persze jobb a semminél.)

Nemzetközi gazdaságtan például jó lenne? Vagy az egyszerű gazdálkozás és menedzsment hasznosabb? Vagy nemzetközi közigazdatás? (Egyáltalán a "nemzetközi" jelenti azt, hogy azzal jobban el tudok helyezkedni külföldön?)

2011. szept. 7. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!