Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a pénzügy és...

Mennyire nehéz a pénzügy és számvitel szak egyetemi alapképzésben levelező tagozaton?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék egyetemre vagy főiskolára menni erre a szakra, de matekból nem vagyok akkora ász mindig 3-as voltam az érettségim is annyi lett 51%-al amit két év alatt szereztem.Ez így lehetetlen lesz levelezőn?
2011. szept. 9. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
nem lehetetetlen levelezőn én is úgy csináltam, inkább a matekod a gáz, ezzel sajnos az egyetemi matek nem fog menni
2011. szept. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha nappalin próbálom elvégezni úgy könnyebb?

Vagy levelezőn hányszor kell bejárni?

Vagy esetleg maradok a levelezőnél és mellette járok matektanárhoz vagy így is reménytelen lenne?

2011. szept. 9. 14:38
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

nem erről van szó

az a baj, hogy a matekra nagyon sok tantárgy épül ott

a matek, a statisztika, a mikro-makro, számvitel, adózás, könyvelési alapok, kontrolling


a matekban van valszám, integrálás, deriválás, determinánsok, mátrixok, egy változós többváltozós függvény szélsőérték számítás, operációkutatás stb, stb

ha matek érettségid 51%-os lett és általában 3-as voltál akkor komoly szenvedést fog okozni a vizsga anyagáak 2-es szintű elsajátítása


írtad, hogy két év alatt érettségiztél le, ez dicséretes és kitartásra mutat sztm meg kell próbálni

bár nem tudom, hogy melyk suliban gondolkodsz, bár élek a gyanúperrel, hogy a BGF


a matek tanár jó ötlet, sokan járnak matek tanárhoz a suli mellett, én azonban azt javaslom, ha valóban feltett szándékod, hogy levelezőn végzed akkor már most kezdj el tanárhoz járni, mondjuk heti egyszer-kétszer és kezdjetek bele a matekba, mert olyan mennyiségű tudásanyagot kell elsajátítanod a matek mellett, hogy nem lesz időd munka mellett átvenni ha még a matek alapokkal is kínlódni kell


nem elriasztani akarlak, ezek tények

én 96%-os emelt matekot írtam és ugyan tanárhoz nem kellett járnom, de volt amikor pislogtam órán, hogy mi is van, főleg amikor a matematikai modellezést vettük


tehát ahogy mondtam nem lehetetlen, de kezdj el most tanulni


ha megteheted persze járj nappalira ha nem akkor marad a levelező, mint nekem, mert meló volt mellette


az hogy mennyit kell bejárni és mikor ez sulifüggő erre nem tudok választ adni

nekünk szombatonként tömbösítve voltak leadva az órák

2011. szept. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem a bgf-re hanem az nyme -re szeretnék menni.

És szerinted az segít valamit ha épp most megyek pénzügy és számvitel tanfolyamra de ez középfokú vagy azt nem tudom hasznosítani?

2011. szept. 9. 18:23
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

de fogod tudni hasznosítani a számvitel és a könyvelés órákon kb az első két hétben, az egyetem azért jóval magasabb szinten oktat mint egy középfokú vagy akár felsőfokú OKJ


viszont a matekban nem nyújt segítséget arra tanulnod kell előtte

2011. szept. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a közép iskolás jegyek nem igazán számitanak. Legnagyob mértékbe szerintem az a fontos hogy érdekel e és szeretede e csinálni. De jól gondold meg hogy elkezded e mert rengeteg munka van velle. A közép iskolás követelményekkel nem összehasonlitható.
2013. okt. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!