Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki nincs természettudományi...

Aki nincs természettudományi tárgyból érettségije azt 2012-től nem vehetik fel főiskolára/egyetemre?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt találtam. Azt írja hogy 2012-től legalább egy természettudományi tárgyból kell érettségizni hogy felvehessék a felsőoktatásba. Én idén érettségiztem közgazdaságtanból mert nálunk nem is lehetett választani hanem kötelező volt abból a szakból amin vagyunk (így nekem kötelező volt közgazdaságtanból). Gazdálkodási és menedzsmentre szerettem volna bejutni de nem volt elég a pontom így csak kereskedelmi szakmenedzserre vettek fel (ez felsőfokú szakképzés,2 éves). Ha ezt elvégzem kapok még plusz pontot amivel valószínűleg felvennének,ha nem akkor fizetősre szeretnék menni.

Arra lennék kíváncsi hogy ha nekem nincs természettudományi tárgyból érettségim felvehetnek 2012-től egyetemre vagy csak akkor ha érettségizek egy természettudományi tárgyból?


2011. szept. 11. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem a linket , amit kitettél. És ebben nem az áll , hogy érettségizni kell természettudományi tantárgyból , hanem az , hogy egy legalább két évig tanult természettudományos tantárgyból kapott utolsó két ( tanult ) év végi jegyet is beleszámítják a pontba.
2011. szept. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De én nem tanultam az utolsó két évben természettudományi tárgyat. 9,10,11-ben tanultam fizikát,kémiát,biológiát és földrajzt de 12-ben mér csak magyart,infot,matekot,törit,németet,közgazdaságtant,gépírást,stb..de természettudományi tárgyat nem:S
2011. szept. 12. 00:15
 3/3 anonim ***** válasza:
89%

Fizika, kémia, biológia vagy a földrajz 10. és 11. osztályos jegyről van szó (egyikről, amit te választasz ki). Úgy értik az utolsó két évet, hogy az utolsó két tanév, amikor még volt természettudományos tárgyad.

Amúgy ne aggódj, mert nem kizárt, hogy ezen a területen induló felvételizőknek nem lesz túl nagy előnye hozzád képest. Lehet, hogy nekik sem volt mindenből jelesük.

2011. szept. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!