Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Át tudok még jelentkezni...

Át tudok még jelentkezni másik egyetemre, ha most tudtam meg, hogy a jelenlegiben nem folytathatom tovább a tanulmányaimat?

Figyelt kérdés
Pár évet már elvégeztem, de nem lett meg 1 fontos tárgyam 3-adszorra sem és elutasították a dékánimat. Természetesen pótfelvételi után tájékoztattak csak, hiába kérdeztem. Hasonló egyetemre mennék, ha beszámítattnám az elvégzett tárgyakat. Elvileg október 31-ig még megvan a jogviszonyom. Lehetséges így átjelentkezni másik egyetemre? Help!!!
2011. szept. 12. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Most honnan tudjuk, nálatok mik erre a szabályok? Jó az neked, ha a saját egyetemem szabályai alapján okoskodok?


Néunk biztosan nem működne a dolog, mivel nem vesznek át senkit, ha valami miat az egyetem szünteti meg a hallgatói jogviszonyt. De egyébként sem hiszem, hogy ilyen háttérrel tárt karokkal várna bármelyik egyetem, amikor olyanokat hallok, hogy magas átlaggal is csak fizetősre vesznek át bizonyos egyetemeken stb. És ez is félév kezdete után nehezen menne. Inkább felvételizz újra a következő adandó alkalommal, és akkor is tudsz beszámíttatni tárgyakat.


De mondom, neked kell utána nézned. Inkább gyorsan nézz még valami OKJ-t, ha a diákigazolvány kell.

2011. szept. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Diák is meg TB is kéne, de bármelyik is jó lenne. Melót nem találtam. Köv felvételi majd csak február közepén. Azt nem tudom, h jelentkezzek-e ugyanide, vagy másik egyetemre.
2011. szept. 12. 11:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is azt tanácsolom, hogy első körben hívd fel a TO-t (bár nem hiszem, hogy pontosan tudnak majd válaszolni), következő körben annak a sulinak a To-ját, ahova át akarsz menni.

Ha nemet mondanak, akkor gyorsan nézz egy okj-t, van ahova még ilyenkor is be lehet iratkozni. Februárban pedig jelentkezz újra egyetemre.

Azért a munkakeresést se hagyd abba, mert ha kapsz egy jó állást, akkor februárban lehet, hogy megéri levelezőre jelentkezni, legtöbb helyen van államilag támogatott levelező is.

Sok sikert!

2011. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!