Egyetemre járok, de azt érzem, hogy csak vesztegetem az időmet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleim azt várják tőlem, hogy legyen egy diplomám. Amit valahol megértek, ők ezzel érzik teljesnek a felnevelésemet. Persze elismerem, hogy a diploma manapság szinte alapkövetelmény, de nekem akkor sem fontos. Hiszem hogy el tudok anélkül is helyezkedni. Dolgoztam 8 hónapig egy helyen diákként ahova fel is vettek volna állanóra. Persze nem álomfizetéssel, de 70-80 ezret megkerestem volna havonta, később pedig ha előléptetnek akár 160-at is. Tudom ez egy egyedülálló fiatalnak, aki önállósodni szeretne, kirepülni a családi házból és saját életet kezdeni, szóval erre kevés. Nem tudnék albérletbe költözni, azt fenntartani és mellette saját lakásra gyűjteni. Ehhez otthon kellene maradnom. Lényeg, hogy mindent egybevetve úgy döntöttem elkezdem az egyetemet. De főként azért, mert a szüleim ezt akarják és mert nincs jobb tervem egyelőre a jövőre nézve. Viszont a szakom, hát nem éppen ez az álmom. Közepesen nehéz, van amivel sokat kell majd szenvednem hogy meg legyen de azért úgy összességében véve megcsinálható, szóval nem az a baj, hogy azt érezném, hogy nem vagyok rá képes. Hanem egyszerűen úgy érzem, hogy csak lopom a napot, miközben dolgozhatnék is helyette. És visszavágyom a munkahelyemre. A melót élveztem, szerettem csinálni, a suli is jó, de csak mert új embereket ismertem meg akikkel jóban lettem és jól érzem magam velük. Közben viszont úgy érzem lopom a napot 0-24-ben. Ennek főleg az az oka, hogy hétfőtől csütörtök délig van órám aztán jövök haza és vasárnap délutánig semmi dolgom. Persze tanulok is közben néha, de az simán menne suli után is hétközben, vagy munka után. Már folyamatban van, hogy legye munkám a suli mellett is az üres napjaimon csak nem tudni mikor indul be a dolog. Lassan úgy érzem meg fogok zakkanni, ha nem lesz 1-2 héten belül munka. Mit csináljak, hogy könnyebb legyen?
2011. szept. 22. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen egyetem ez, hogy ennyi szabadidőd van. Ha tényleg ennyire akarsz dolgozni, csináld a tanulás mellett. De ez már folyamatban van. Tulajdonképpen mi a kérdés?
2011. szept. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mekiben sütöttél hamburgert? ott lehet kapni ilyen fizetéseket.
2011. szept. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Semmi különleges nincs benne, hogy ennyi szabadidőm van az egyetem mellett. A legtöbb szakon rengeteg ideje van az embereknek, csak mellette nemcsak tanulnak hanem buliznak, pasiznak/csajoznak. Nekem párom nincs, bulizni nem szoktam nem is most akarom elkezdeni. Szóval viszont nem tudom mikorra lesz belőle valami. Addig meg megzakkanok.

Nem tudom, hogy milyen választ is várok tulajdonképpen. Én csak, szóval nem igazán van akivel erről beszélhetnék és jól esett kiírni magamból. Nem tudom miért érzem ezt, csak néha az jut eszembe bár én is képes lennék gondtalanul élvezni az egyetemi éveimet, de nem megy. Nem tudom buliként felfogni. Más úgy áll hozzá, hogy az utolsó pár olyan év amikor még nem kell önfenntartónak lennie és kitombolhatja magát büntetlenül. Én viszont úgy nézek az előttem álló évekre, mint kötelező körre amit muszáj letudni, hogy végre élhessek. Miért nem tudom úgy látni mint a többség? Annyival egyszerűbb lenne, de nem megy.

2011. szept. 22. 23:34
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem meki volt. De egyébként lényegtelen, hogy hol dolgoztam. Olyan meló volt, amihez nem kell diploma, igaz nem is keresek vele sokat, de élveztem. Szerettem csinálni és általában örömmel mentem be a munkahelyemre. Szerintem ez sokat számít. És nekem elég volt, én nem vágyom nagy karrierre sem semmi ilyesmire.
2011. szept. 22. 23:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Talán egyszer mégis jól fog jönni az a diploma. Örülj, hogy finanszírozzák a szüleid. Más keményen dolgozik, hogy tudja fizetni a tanulmányait. Az a 3 év gyorsan elmegy, utána dolgozhatsz még 40 évet.
2011. szept. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele, halálra untam magam. Csak én nem találtam magamnak munkát és így ellustultam. Találj valami hobbit a suli nem ad valamilyen (ingyenes) sportolási lehetőséget? Vagy ilyen programokat ahova beülhetsz esetleg csatlakozhatsz egy klubhoz vagy versenyekre járhatsz stb. Rengeteg lehetőség van egyetemen.
2011. szept. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én se igazán tudom milyen egyetem ez , ahol ennyi szabadidőd van. Büfészak? Így nagyon annak tűnik. Szerintem az egyetemi éveknek nem a bulizásról szólnak , mármint persze normális egyetemi diploma megszerzéséről beszélek, nem holmi büfészakról.
2011. szept. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem büfészak. Környezetmérnöki. Csak tömbösítve vettem fel az óráimat, pont azért, hogy majd legyen időm dolgozni, de így a fél hetem szabad, csak tengek-lengek amíg nincs munka. Nem gondoltam, hogy ilyen nehezen fogom viselni ezt az első pár hetet amíg nincs munka. Azt hittem majd az új város, új emberek, meg ez a rengeteg új élmény amit meg kell szoknom majd leköt amíg nem alakul ki meló, de asszem túl gyorsan megszoktam mindent.
2011. szept. 24. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!