Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a szociális...

Mi a különbség a szociális gondozó és ápoló és a szociális ápoló, szervező között?

Figyelt kérdés
Melyiket éri meg tanulni? Mennyire lehet ezzel elhelyezkedni dolgozni? Mennyit lehet vele keresni?
2011. szept. 27. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá,de szerintem a szociális ápoló csak ápolhat,míg a szociális ápoló,szervező egyfajta ápolási ügyeletszervező is lehet,ez nekem egy kisebb főnöki,vezetői beosztást takar.Az ápoló csak ápol,az ápoló-szervező meg megcsinálja az ügyeletet,és vállalja is azért a felelősséget,utasítja az ápolókat,hogy te,Kitti ekkor ügyelsz,te,pedig Pista akkor,ha a Pistának nem jó az időpont,akkor gondoskodik,hogy legyen helyette helyettes ápoló,ugyanígy gondoskodik az ápolás megszervezéséről-helyettes ápolóról akkor,ha valakinek rendkívüli jön közbe(pl.betegség,haláleset,ilyesmi)...nekem ez jut eszembe a két beosztásról,pozícióról...
2011. szept. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
Elmagyarázom!!! A szoc gondozó, ápoló egy 8 osztályos szakmunkás..... A szoc gondozó szervezó (és nem ápoló, ahogy te írtad....) egy érettségizett felsőfokú szakember aki szervez és adminisztrációt végez a szociális munkás (főiskolát végzett diplomás ember) utasítására! Ez a hierarhia a szociális szférában édes szívem!!
2011. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De Drága Utolsó én egy kis könyvbe olvastam így hogy szociális gondozó és ápoló. Azt tudtam hogy ezt csak a a 8 általános iskolások végezhetik el, én arra voltam kíváncsi hogy egy munkahelyen mi a különbség kettőjük között!!!! Azért normálisabban is megfogalmazhattad volna a válaszod, mert ez így nekem eléggé gúnyosnak tűnik!! Nem dísznek raktam ki a kérdést! Attól hogy te olyan nagyokos vagy nem jelenti azt hogy más is az!
2011. okt. 1. 17:19
 4/5 anonim válasza:
A szociális gondozó és ápoló az egy érettségire alapuló szakma!!!én tudom mivel most érettségizem és azután folytatom ezzel a szakmával amit szintén az iskolámban tanítanak!Nem 8 osztályos.... !! És külföldön nagyon keresik az ilyen végzettségű embereket és 300e ft a minimál kereset.. általában.
2012. okt. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a szociális gondozó és ápolóhoz nem kell érettségi, de nem baj ha van. Akikkel együtt tanultam ezt, felének nem volt érettségije, csak mondom
2015. nov. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!