Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen könyvből készüljek fel...

Milyen könyvből készüljek fel emelt szintű történelem érettségire?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyan könyvre gondolok amiben minden benne van őskortól a jelenkorig és mégsem olyan megerőltetően hosszú.
2011. szept. 27. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

itt csemegézz, én anno középszintre mentem, ahhoz pedig megvettem a Bori-Mátyus középkönyvet (narancssárga), minden benne van, amit kérhetnek/kérdezhetnek az érettségin szóval nem volt meglepetés és a szóbelihez is ki tudtam szedni a lényeget (őskort nem kérnek érettségin am). Ha ezt nem sikerült megtanulni, akkor semmit, nálunk töri szakon van, hogy egy nap van megtanulni egy dupla ilyen vastag könyvet, úgyhogy ha hagysz időt neki rendesen, jól fog menni:) Sok sikert előre is:)

2011. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

bocsi, látom a link a főoldalra dob ki, szóval az emelt szintűnek a linkje: [link]


ha pedig keresgélsz, amit be akartam linkelni: üsd be jobb oldalt a keresőbe hogy történelem érettségi:))

2011. szept. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Történelem érettségi témavázlatok II. Emelt szint


pontosan mit tartalmaz ez a könyv?

2011. szept. 28. 12:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Elmondani nehezebb, + nekem csak a közép van meg, szerintem menj be egy libribe v alexandrába, és nézd meg élőben, az többet is ér:)
2011. szept. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
arra vagyok kíváncsi, hogy ez a könyv tartalmazza az egész világtörténelmet elejétől a végéig csak rövid, tömör formában?
2011. szept. 29. 12:35
 6/7 A kérdező kommentje:
kronologikus sorrendben persze
2011. szept. 29. 12:37
 7/7 anonim ***** válasza:
amit kérdeznek/kérdezhetnek az érettségin, igen, minden benne van:) de azért van külön emelt-közép, mert középszintre nem kérnek annyi mindent, ezért ott van, amit kevésbé taglalnak, míg az emeltben jobban:)
2011. szept. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!