Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a CNC esztergál...

Mi a különbség a CNC esztergályos & CNC marós és CNC forgácsoló között?

Figyelt kérdés

Ugyanis én azt hittem hogy 1 CNC-s szakember tudja mind a 3at. A szakember aki tudja kezelni a CNC gépet, az tud esztergálni, marni és forgácsolni. Erre olyan OKJ-s tanfolyamokat találok külön marós, külön esztergályos, külön forgácsoló. Persze ez minimum 3x 270k Ft.. vagy több..


Szóval akkor hogy is van ez?


Mellesleg találtam olyan álláshirdetést, hogy CNC esztergályost-t keres, de zárójelben mellé írja hogy (forgácsoláshoz, és maráshoz is értsen) Szóval teljes káosz ez a számomra.


2011. szept. 29. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:
A cnc forgácsoló képzésben oktatniuk kell mind a 2-őt! Ma már nem hinném hogy ezeket külön oktatják legalább is én most végeztem el a forgácsolót nekünk mind a 2 volt benne!! Gőzöm nincs miért veszik külön , ha csak nem azért mert pl. a cnc esztergályosok bonyolultabb programokat írnak illetve megtanítják nekik a C tengelyes esztergák programozását is ami a CNC-forgácsoló képzésükben nincs benne !! A marónál pedig 4-5 tengelyes programozást is oktatnak!! Szerintem ez lehet az oka! A cnc forgácsoló mind a 2-t tudja + a cnc köszörülést is az már tanfolyamtól függő,hogy mennyire tanítják rá meg az embert!
2012. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az igazi ok az,hogy igyekszenek minél többfelé szétcincálni a szakma oktatását,mert akkor többszörösen lelehet húzni a tanulót! Sajnos ma az oktatást a maffia uralja,a politikus meg a tenyerükből eszik így minden állatságot megszavaznak.
2012. febr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!