Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Zoológia? Etológia? (rövid...

Zoológia? Etológia? (rövid kérdés)

Figyelt kérdés

Zoológia, Etológia - milyen érettségi kell hozzájuk? Mennyit kereshetek mint zoológus vagy mint etológus?Meg tudnék vmelyikkel állni (Magyarországon) a lábamon? Mindkettő lehetséges???


Milyen ezekhez hasonló tud.ágak/szakok vannak még?


2011. szept. 29. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Biológia alapszak kell hozzá. Nézz körül a felvi.hu-n, hogy hova is szeretnél pontosan menni. Utána tudsz szakosodni.


Háááát, hogy hol tudsz elhelyezkedni. Állatkertekre tudok gondolni, vagy kutató egységekben, meg talán külföldön. Hogy hogy is fizetik meg őket, az abszolút a pozíciódtól függ.

2011. szept. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de gondolom egyikkel sem halnék éhen?!!?
2011. szept. 30. 13:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy itt Magyarországon egyikre sincs nagyon igény. Ahogy ez első válaszoló is mondta, max állatkertekben, egy-két kutató intézetben, egyetemen. Külföldön viszont nagyon jól el lehet helyezkedni, csak azt nem tudom, hogy a magyar diploma ott mennyire keresett ilyen szempontból.


Én leginkább a Szent István Egyetem Állatorvos Tudományi Karát javaslom, ott van biológia alapszak, de volt régen zoológia is, csak a bologna rendszer miatt ez megszűnt.Viszont zoológus leginkább ott lehetsz. Persze rengeteg helyen van biológia alapszak és szakosodhatsz zoológusnak, csak épp a Szent István a legjobb, mert ott inkább szakirányú a dolog, tehát az alapszakon is inkább ezt a szakot nyomatják. (én is oda szerettem volna menni)

2011. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!