Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom, mihez kezdjek a...

Nem tudom, mihez kezdjek a középiskola után. Hogyan döntsem el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Harmadikos lány vagyok, több mindent szeretek csinálni, de nem érzem úgy, hogy bármihez is különös tehetségem lenne, se azt, hogy lenne esélyem a továbbtanulásban. Az átlagom egész jó, 4,5 mindig megvolt eddig, és ezt tartani is tudom, de nem hiszem, hogy ez elég lenne. Szeretek rajzolni (a rajztanárunk azt mondta, nekem ezzel kellene foglalkoznom, stb, ami annyira jól esett:D), írni, de közgazdasági szakon vagyok, ami nem nagyon fekszik nekem. Tudtok nekem tanácsokat, tippeket adni, hogy hogyan döntsem el? Valami oldal, teszt, akármi... Melyik suliban tanulhatnék tovább, milyenek a költségek, az elvárások, milyen szakot ajánlanátok, stb.? Lehet, hogy csak én vagyok így ezzel, de nekem az egész továbbtanulási rendszer homályos, miközben nekem és a korosztályomnak kellene a leginkább tájékozottnak lennie benne. :\

16L


2011. szept. 30. 20:51
 1/6 anonim válasza:
Ezt csak te tudod magadban eldönteni, hiába mondanánk hogy cukrász...pincérnő,orvos hogyha ezt egyálltalán nem szeretnéd... EZT NEKED KELL ELDÖNTENED... Én pl kaszkadőr szeretnék lenni, mert nagyon izgalmas, adrenalin MINDEN:D, nem possadok egész héten egy irodába...:D
2011. szept. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Abban nem tudok segíteni h milyen szakot/mát válassz, de abban igen, h ugyanezzel bajlódtam a te korodban és mivel a nagy többség közgázra ment, én is így tettem. Végigszenvedtem és nem szerettem, de nagyon jó fizetést kapok, ami kárpótol azért h nem igazán szeretem. Ha nem találod meg érettségiig h mit szeretnél, keress olyat amit képes vagy elvégezni és diploma. Ha aztán bolti eladó leszel(akármi) akkor is kötelesek a diplomás alapfizetést megadni.De remélem addigra bevillan mit is szeretnél igazán.

ui: csodálom h 16évesen már ennyire foglalkoztat a továbbtanulás, ha a kitartásod is ilyen, nem lesz semmi baj, bármibe is vágsz:-)

Ha pedig művészetibe mész a rajzzal, akkor is érdemes lóvésabb szakmát, reklámgrafikus pl.

2011. szept. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Ja de amugy ha tanácsot kérnél, én azt mondom hogy legyél építész-mérnök jól is keres... meg sztem ha jól tudsz rajzolni az +++++ előny:D meg házakat is jó tervezni...

(első)

2011. szept. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Mi a hobbid?
2011. szept. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"a aztán bolti eladó leszel(akármi) akkor is kötelesek a diplomás alapfizetést megadni."


Aha, ez tudod hogy működik a magyar valóságban? Ha nem titkolod el, hogy van diplomád, akkor fel sem vesznek. Ugyanis túlképzett vagy, hülye lesz a tulaj diplomás minimálbért kifizetni, amikor egy 1 bites droid is meg tudja csinálni a melót érettségivel, ami bérköltségben a munkáltatónak jóval kedvezőbb.

2011. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem sok reményt fűzök hozzá, de hátha válaszolsz. Mi "lettél" végül? Igazán érdekelne. :)
2021. dec. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!