Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tovább ha nem vesznek...

Hogyan tovább ha nem vesznek fel a főiskolai alapképzésre?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek és minden vágyam hogy főiskolán pénzügy és számvitelt vagy gazdálkodás és menedzsmentet tanuljak. Emelt történelmezek de szerintem ez sajna kevés lesz , vidéki gimnáziumban tanulok az oktatás színvonala nem a legszuperebb :/ Én pedig mindenképp szeretnék diplomát, és ha idén nem is vesznek fel akkor valamilyen felsőfokú szakképzésre jelentkezni pl. a BGF-re , szal. az a kérdésem hogy milyen felsőfokú szakképzések vannak amivel talán tudok is valamit kezdeni munkakeresésnél? :)

gondolkodtam a Pénzügyi szakügyintézőn meg a nemzetközi szállítmányozási és logisztikai szakügyintéző. szerintetek ??


2011. okt. 2. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden évbn kiadnak könyvet az OKJ-s képzésekről, az Iskolarendszeren Kívüli Felsőoktatásról, amiben az összes OKJ-s szakképzés megtalálható, az is, hogy hol tanítják, hány éves, hova ad pontot, stb.

Olyan mint a felvételi tájékoztató, ha nem vesznek fel érdemes megvenni, de álljunk úgy hozzá először, hogy sikerülni fog:)

2011. okt. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :) hát igen fő a magabiztosság , de nagyon úgy néz ki hogy ez a történelem emelt érettségi magába kevés lesz :/ és esetleg így magadtól van valami javaslatod hogy melyik érdemes választani (megjelölni felvételin) :) ??
2011. okt. 2. 18:37
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Bocsi, de én eü felé vettem az irányt, szóval ötletem sincs...:/

Egy nyelvvizsgát még megpróbálhatnál beiktatni, hátha.

2011. okt. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
76%

Logisztika mindenképpen.

Állást és jó fizetést biztos találsz vele.

És miután elvégezted a logisztikust mehetsz fősulira többletpontokkal.Azért tegyél mellette egy-két nyelvvizsgát.

2011. okt. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a középsuliban van logisztika FSZ, erre mentem az egyetem előtt. Nagyon tetszett, érdekelt is, viszont a változtatások miatt utána már nem fértem be államira a gazdmenre. Ha érettségi után egyből mentem volna, akkor igen. De szerintem megérte, mert szerintem remek párosítás a kettő, 150 000 félévenként meg megoldható.


Csak azért mondom, mert már most is nehéz bekerülni, mire végzel vele, még a fizetősre is nehéz lesz szerintem. Szóval komoly döntés.

2011. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
hát igen nem könnyű döntés , én azért döntenék valami felsőfokú szakképzés mellett mert nem hiszem h felvesznek alapképzésre :/ tudnál mesélni kicsit a képzésről, mennyire nehéz ? Meg hogy egyáltalán te hogy érzed könnyű vele az elhelyezkedés persze nyelvizsgával vagy nyelvizsgákkal ?? :)
2011. okt. 4. 19:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát most gazdmenre járok, szóval az elhelyezkedésről nem tudok mesélni.


Vannak átfedések, ezért nem csak kiválthatod azokat a tárgyakat. Emiatt 1. évem konkrétan semmi sem volt, ezért munkával bőven megkerestem még a tandíjnál is többet. És pont ezért gondolom, hogy jó párosítás, mert ez olyan, mint egy jól kibővített gazdmen diploma, főleg, mert teljesen önmagában ez a diploma kicsit kevés szerintem.


Hogy mennyire nehéz? Ahova én jártam, ott folyamatos könnyülést éreztem. Első évben hullottak az emberek, főleg az első félévben. Számvitel, statisztika, jog, ezek a szopatós tárgyak. Első kettőt ha érted, akkor jó vagy (persze megérteni nehéz), jogot meg magolni kell, nincs más mód. Ezen buktak el páran.


De volt még beszerzés, áruszállítás, e-logisztika (ez nehéz), veszélyes áruk fuvarozása, külkervám, menedzsmentismeret, vállalat-gazdaságtan, szállítási útvonalak, üzleti adminisztráció, álláskeresés !!! (ez a 2 egy vicc, főleg az utolsó), raktározás, logisztika, logisztikai menedzsment, áruismeret, EU ismeretek (ez is elég gagyi), szakmai nyelv (angol, vagy német), kommunikáció (ez is vicc), marketing, kereskedelem-elmélet.


Ezek az óráim voltak, írtam melyik nehéz, melyik könnyű, a többi olyan változó, valamikor könnyű, valamikor nehéz. De nagyon átfogó képet ad a gazdaságról, sok pozíciót be lehet tölteni, plusz a gazdmennek is ez a célja, úgyhogy remek párosítás.

2011. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Elírtam, szóval kiválthatsz egyetemen tárgyakat.
2011. okt. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :) én is gazdálkodás és menedzsmentre akarok jelentkezni de sajna nem hiszem hogy elegendő pontom lesz :/ de akkor ha elvégzem a logisztikát akkor ugyan annál a sulinál már kevesebb idő alatt le tudom rakni a diplomát nem ?? :)
2011. okt. 4. 20:19
 10/12 A kérdező kommentje:
jaa és gyakorlaton vettetek részt mert olvastam hogy ez is előfordul hogy cégekhez közvetítik ki a diákokat ? :)
2011. okt. 4. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!