Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha külföldön szeretnék továbbt...

Ha külföldön szeretnék továbbtanulni (Németország, Anglia, vagy esetleg máshol), akkor ahhoz mi kell? Meg lehet ezt még csinálni úgy, hogy már az utolsó évemben vagyok?

Figyelt kérdés
Tudom, kicsit későn "találtam ki", de igazából ez csak egy C terv, arra vagyok kíváncsi, hogy elméletben még megoldható-e. Ajánlóleveleket tudok szerezni, az angol nyelv nem gond és nagyon jó az átlagom.
2011. okt. 8. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Én Angliában jártam egyetemre úgyhogy csak arról tudok nyilatkozni: A magyar érettségid kell hozzá, plusz egy IELTS nyelvvizsga. Úgy van hogy jelentkezel, még csak az érettségivel, és akkor ők visszaküldik az offer-t, az lehet conditional vagy unconditional. Ha unconditional akkor nem kell semmi további, még nyelvvizsga se, akkor fel vagy véve. Ha conditional akkor meg megmondják hogy az IELTS vizsgán el kell érned mondjuk 6.5-öt, és akkor felvettek. Kell még egy personal statement meg egy referencia-levél szerűség valamelyik tanárodtól vagy valakidtől. Itt tudsz utána nézni a dolgoknak amúgy, ez az angol felvi.hu : [link]


A nyelvvizsgára meg keress rá ha érdekel, nem nehéz annyira, inkább az vele a baj h kevés időd van a feladatokra.

2011. okt. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! Lenne egy pár kérdésem:


Hova jártál? Milyen szakra? Hogy ment utána az elhelyezkedés? Milyen a légkör? Ezek szerint nem késő, ha még csak most fogok bele, utolsó év októberének közepén?

A nyelvvizsgával nem lesz gond, felsőfokom már így is van, kéttannyelvűbe járok.

2011. okt. 8. 10:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem nem még nincsen késő, de azért kezdd el nézegetni a UCAS-t és tájékozódj.


Én a Goldsmiths-re (University of London) jártam, és nemzetközi tanulmányokat tanultam. Próbálj valami jobb egyetemet lőni, ha jó lesz az érettségid akkor úgy is felvesznek, és akkor zömében angol (ha nem is angol de legalábbis fehér) iskolatársaid lesznek. Tudom h multikulturalizmus meg tolerancia meg miegyéb, de rosszabb egyetemeken nagyon sok az angolul nem vagy alig tudó arab és néger, akik az első pár héten még nagyon cukik mert színesek és színesítik az iskolát és jajj de jó, de utána meg már inkább a "pain in the ass" kategóriába tartoznak. Szóval próbálj valami jobb egyetemre bekerülni és a légkörrel nem lesz gondod, az európai népekkel nincs para.


Az elhelyezkedéssel itthon nem volt probléma, mindenhol imádták hogy angol diplomám van, válogattam gyakorlatilag a munkahelyek között. Van egy pár barátom akik velem együtt végeztek kint (igaz az egyik Music Technology, a másik alkalmazott fizika, a harmadik pedig valami filmes témán, szal tök különböző szakon) és ők is azt mondták hogy az összes munkaadó nagyon flashelt itthon az angol diplomájukra, szal én ebből azt szűröm le hogy ez nagyjából az összes területen így lehet.

2011. okt. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!