Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítség! Hogyan készüljek az...

Segítség! Hogyan készüljek az emelt szintű biológia érettségi vizsgára?

Figyelt kérdés
Idén májusban jön az érettségi. Szeretem a biológiát, csak azt hiszem berezeltem. Amit tanultam tavaly már el is felejtettem, a követelmény pedig csak nő és nő. Tudtok valamilyen módszert eredményes tanulásra? Esetleg valamilyen oldalt ami segíthet vagy hasonló? Ti hogyan készültetek fel rá? (nekem sajnos nehezebb dolgom van mert szakközepes vagyok és csupán 1 évig tanultam ezt a tárgyat, csak az emelt órákon tudok részt venni heti kétszeri alkalommal.) Több mint fél évem maradt, de kevésnek tűnik.
2011. okt. 19. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Először a legfontosabb, hogy ne parázz, mert csak rosszabb lesz:D

Májusig még baromi sok idő van. Egyébként amit rendesen megtanulsz, az a vizsgán előjön. Olyan dolgok is előjönnek, amiről nem is gondolod, hogy még emlékszel rá:)

Nem tudom ti melyik könyvből tanultok, de mindenképpen érdemes egy jó könyvet beszerezni, amiben a törzsanyag benne van. Ha leírod mit használtok, akkor írok véleményt, hogy az elég, nem elég (ha ismerem...).

Ami még nagyon fontos, hogy GYAKOROLJ! Emeltre nem elég az anyagot tudni, mert nem úgy kérdezik, ahogy a könyvben van. Gondolkodni kell, logikázni, számolgatni. Ha az ember ráérez a dologra, nem vészes, csak tényleg érteni kell a logikáját, nem csak megtanulni a könyvet.

Rengeteg olyan könyvet találsz a boltokban, amelyekben emelt érettségi típusú feladatok vannak. De akár könyvtárban is keresgélhetsz:) A neten fent vannak az érettségik is, azokat mindenképpen nézd meg, old meg, hogy lásd, egyáltalán milyen egy érettségi.

Feladatokat is, és egy csomó hasznos oldalt is találhatsz, ha ügyesen keresel:)


Mutatok párat, hátha hasznodra lesznek a felkészülésnél:

[link]

(Itt nagyon jó anyagokat találsz+feladatok is vannak. Jó nehezek, de ha azokat megcsinálod, akkor tuti tudod:D)


[link]

Ezt nem néztem még meg alaposan, de van egy csomó videó, amivel esetleg könnyebben el tudod képzelni a dolgokat.

Meg vannak feladatok is:)


[link]

Ez nekem most nem akar bejönni, de máskor működött. Ha nem jó, próbáld meg később. Van rajta rengeteg anyag és feladatok is:) Nagyon jó cucc:D

2011. okt. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 biologx válasza:
Köszönöm 1. Válaszoló ! Nekem is nagyon hasznosak ezek ,ugyanebben a cipőben járok!
2015. jan. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!