Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes földrajz...

Szerintetek érdemes földrajz szakra mennem továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Mindenféleképpen földrajzból fogok érettségizni.
2011. nov. 9. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen. Először is jelentkezzél majd földrajz alapszakra vagy a földtudományira. Ha ezt elvégezted szakosodjál geoinformatikusnak. Hidd el ez a szakma bagyon keresett!
2011. nov. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Lehet hogy h*lye kérdés lesz, az előző kérdésem után, de milyen területeken lehet elhelyezkedni földrajz szak után, és pontosan mit kell ezeken csinálni? (gondolok itt arra, hogy esetleg geológus lehetek-e, vagy környezetkutat stb.

2011. nov. 10. 17:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Elmehetsz tanárnak is, de ezt nem ajánlom, ezenkívül lehetsz geográfus, és még település- és területfejlesztési szakirányra is mehetsz.
2011. nov. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tanár semmiképp nem szeretnék lenni. Esetleg geográfus, de az lehetek mondjuk a nyíregyi főiskolán is?
2011. nov. 10. 17:56
 5/7 aKerZso válasza:
100%

Ez most mivel a kérdés nem mostani, így mindenkihez szól akit e terület érdekel:

Lehet az ember geológus, ha a földrajzon, mint szakon belül a földtudományi irányt választja. De akár lehetsz településfejlesztő is, ha a népesség és településföldrajz irány érdekel az alap földrajzon belül, valamint ha kizárólag a "népföldrajz" érdekel, és informatikához (táblázatkezelés, diagramok, térképek összerakása szoftverekkel meg hasonlók) van érzéke az embernek, akkor ez bejöhet. Valamint hidrológus lehet vagy vízügynél is dolgozhat az ember, amennyiben a hidrogeográfia tárgy területén mélyed el. Általános meteorológia... hát erről úgy vélem sokat nem kell magyaráznom: meteorológus, vagy éghajlatkutató irány. Ha pedig van affinitása a kémiához, akkor ásványtannal kezdhet valamit, valamint szintén részben a kémiával kapcsolatos, a Föld mozgásait, szerkezeti, illetve belső folyamatait taglaló szakirány. Általános érképészettel meg lehetsz térképészet (a térkép megszerkesztését a térkép készítők csinálják, ami nem ugyanaz). Itt a különböző térképészeti fogalmakat, adatokat, meg amik a térképhez tartoznak, részei annak, azokat tanulhatja az ember.

Bocs, ha hosszú voltam... ez lenne úgy kb. mind. Remélem tud dönteni, aki ezt olvassa.

2020. dec. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 aKerZso válasza:

Jah, bocs egyet kihagytam:

Osztatlan tanárira is lehet jelentkezni a földrajz szakon belül. Pl. földrajz-történelem, vagy földrajz-matek. Ezzel kifulladtam.

(Egyébként földrajzon vagyok első éves hallgató, de sajnos kilépek, és újra kezdem majd az első évet. Nem buktam ha arra tippelne bárki is. Csak igen komoly a kémia általános földrajz irányban, így magán tanárhoz fogok menni felkészítőre).

2020. dec. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 aKerZso válasza:
Külön irány még a régészeti vonal is. Ezt is meg kell említenem, hiszen csak így teljes a kép.
2020. dec. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!