Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miben különbözik az általános...

Miben különbözik az általános orvosi képzés (6év) a fogorvosi (4éves) képzéstől?

Figyelt kérdés

Minden érdekel. Ugy-e az általános orvosi 6év + 2rezidens +szakosodás. Jól írom? No most ez hogy van a fogorvosin?

Szerintetek nehézségben van-e különbség? Szerintem tuti van, úgyhogy ez érdekelne leginkább.


2011. dec. 11. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
nehézségben van e különbség? Hát,csipőből szerintem azt mondnaám,hogy az általános orvosi nehezebb. Viszotn ha jobban belegondolok, szerintem a fogorvosi sem könyebb,csak más.
2011. dec. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ja és a fogorvosi 5 éves,nem 4
2011. dec. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Az altalanos orvosi valoban 6 ev, viszont a fogorvosi 5 ev (legalabbis Magyarorszagon,mashol tobb) es nem 4. A 2 kepzes abban kulonbozik,hogy altalnos orvosi utan ahogy a neveben is benne van egy ALTALANOS orvos leszel, aki semelyik szakiranyt nem kepviseli meg. Tehat orvos leszel, de nem vegezhetsz orvosi munkat,csak felugyelet alatt,magyarul egy korhazban kb annyit csinalhatsz,mint egy normal nover. Ha ezt elvegezted,akkor utana szakosodsz, hogy ez hany ev, azt majd a szakiranyod donti el, a rezidens kepzes mar a szakosodas resze. A fogorvos mar egy konkret szakot kepvisel, viszont azon belul meg mindig nem szakosodtal, tehat igazan komoly feladatokat ott se nagyon fogsz vegezni utana, persze mar praktizalhatsz.


udv. egy fogorvoshallgato

2011. dec. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Azt meg hozzatennem, hogy nem nehezebb az altalnos orvosi, SOT nekunk ugyanazt meg kell tanulni,csak a szajsebeszetre meg egyes dolgokra meg tobbet,mint az aok-soknak, tehat azt el kell felejteni,hogy a fogorvosi konnyebb,sot ha igazan oszinte akarok lenni,nehezebb,ha azt vesszuk,hogy kb ugyanazt tanuljuk,mint az aok-sok csak nekunk meg szakmai targyak is vannak, es kevesebb ido jut mindenre.
2011. dec. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Azért azt se mondjuk már, hogy a fogorvosi nehezebb...

Nem mondom, hogy egyszerűbb, mint az ált. orvosi, de nem is nehezebb.

Marhára nem kell mindent megtanulni olyan részletesen, mint orvosin. Szóval az hülyeség, hogy ugyanazt tanulod, plusz még a fogorvosi tárgyakat...

2011. dec. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kihúzza valaki az egyik fogam?
2011. dec. 12. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5év,oké.:) Hát szerintem mindenképp van különbség,már csak az években is eltér a kettő.Nem hiszem,hogy a fogorvosok is annyit foglalkoznának mondjuk a boncolással,mint az általános orvosi hallgatók.

Akkor a rezidens 2éves képzés része a szakosodásnak?Ez jó hír.:) Így is nagyon hosszú...


Köszi a válaszokat!Ment a zöld mindenkinek.:)

2011. dec. 12. 17:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Általános orvosi kar hallgatója vagyok. Teljesen ugyanaz a nehézség! Harmadévtől alapvetően más tantárgyak.
2012. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
82%
Az első 2 évben ugyanaz. 3. évtől a fogorvosin nagyon sok a gyakorlat, kb. az egész napot benn kell tölteni, nincs lógás, ráadásul ugyanazokat a tárgyakat tanulják mint az orvosin, csak lebutított változatban, persze még így is sok. Szerintem egyik sem nehezebb , mint a másik, csak más. Fogorvosihoz legyen kézügyességed, orvosihoz türelmed, kedvességed és jó nagy segged.
2012. jan. 5. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!