Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségei vannak egy...

Milyen lehetőségei vannak egy gyesen lévő kismamának a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok,februárban szültem.Szeretnék valamit tanulni,diplomát szerezni.2002-ben érettségiztem,közepes átlaggal.Ha felvételizek valahova ezt figyelembe veszik?Bejuthatok államilag finanszírozott képzésbe?(anyagilag nem túl jól állunk)
2008. márc. 28. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

figyelembe veszik, bejuthatsz.

ezen kívül:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

2008. márc. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Na, te hasonló cipőben jársz mint én! Ha GYES-en vagy, az egyből 50 plusz pont. Ha szerzel nyelvvizsgát, akkor a középfokúra kapsz még 35-öt, de mivel csak nyolcvan plusz pontot vihetsz, így neked annyi lesz (ha nyelvvizsgázol). Amúgy ha tudsz, mindenképpen tedd meg, mert diplomád úgysem lesz, ha nincs nyelvvizsga. Bárhová jelentkezhetsz, neked kell eldönteni, hogy nappalira akarsz-e menni vagy levelezőle. Én nappalira fogok menni, mert addigra már bölcsis lesz a fiam, és diákhitel mellett nem olyan vészes az anyagi vonzata sem a dolognak (persze ha államilag támogatott képzésen vesz részt az ember). Ja, és jár neked a szociális ösztöndíj is, mivel családfenntartó vagy (mindenkinek jár, akinek gyereke van). Sajnos magad után viszont nem kapsz már családi pótlékot ha nappalis leszel, mert az 23 éves korig jár.

Szerintem simán bejuthasz államilag finanszírozottra, az az ötven pont sokat számít. De érdemes nappalira beadni a jelentkezést, ha meg tudod oldani, mert oda többet vesznek fel. Anyagilag mi sem vagyunk a legjobb helyzetben (én még egyedül is vagyok a picivel), sokat számít, hogy fel lehet venni a diákhitelt meg mellé az ösztöndíj... Sőt, ha jól tanusz, akkor kaphatsz tanulmányi ösztöndíjat is.

2008. márc. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!