Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek nehézségben mi a...

Szerintetek nehézségben mi a különbség az az általános orvosi - és a fogorvosi képzés között?

Figyelt kérdés

Én az általános orvosira készülök, 2013-ban érettségizek (ugy-e már 2db emelt fog kelleni) 4-5-ös tanuló vagyok, de eléggé félek, hogy túl nagy falat lesz és ha be is kerülnék nem tudnám majd befejezni.

Mit gondoltok, az egy évvel rövidebb fogorvosi képzés könnyebb, mint a 6éves általános orvosi?


2011. dec. 28. 19:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
talán a fogorvosi annyival könnyebb, hogy csak egy területre koncentrálódik, míg az általánosnál az egész emberi testet tudni kell, az utolsó sejtig(latinul is).a mikrobiológiát/kórtant ne is mondjam, ahol az összes kis dögöt meg kell tanulni(ezt a fogorvosnak is kell tudni ezt a részét). de rajtad áll, hogy melyiket tudnád tisztességesen elvégezni.
2011. dec. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Az 1.-nek igaza van. A fogorvosi annyival könnyebb, hogy csak 1 területre összpontosul, viszont azt nagyon kell tudni.
2011. dec. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem így van. A Fokosoknak is az utolsó sejtig kell tudniuk mindent. Legalábbis nálunk.

Az első két évük szinte teljesen ugyanaz mint az Áok-nak, sőt nekik még van 1-2 plusz tantárgyuk is. Később aztán szétválik a képzés. Attól hogy csak 5 éves a képzés, még cseppet sem könnyebb.


Egy ÁOK-s

2011. dec. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja és, szerintem ha továbbra is 4-5-ös tanuló vagy és szereted a reál tárgyakat, nem lesz gond az egyetemen sem. Nem lehetetlen ezt elvégezni, tanulni kell rá rengeteget, éppen ezért nem árt, ha érdekel is amit tanulsz, és van egy kis hivatástudatod.

Szerintem egy átlagos képességű ember, akinél ezek a tulajdonságok megvannak, gond nélkül elvégzi.

2011. dec. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hehe, en anno meg nogyogyasz gyakon is voltam. Szep is lenne, ha a fogorvosnak nem kellene a-tol z-ig tudni az anatomiat! Ugyanugy kell mindent tudni, sot a fogorvosi sokaknak sokkal nehezebb. Nem mondom, hogy nehezebb, mint az altalanos orvosi, de osszetettebb, es hamarabb talalkozol beteggel, sokkal ratermettebbnek kell lenni. Arrol nem is beszelve, hogy remek kezugyesseggel kell, hogy megaldjon a sors.
2011. dec. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok: A fogorvosi a legtobb orszagban nem 5 ev, ugyanannyi, mint az altalanos vagy meg tobb, azt hiszem ez mindent elmond. Mondjuk itthon 5... Ezt inkabb nem is jellemeznem.
2011. dec. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Viszont,ha felsz nem ajanlom a fokot. Nem tunsz olyan nagyon belevalonak, hogy sziket tarsts a kezedben. Eltudod magadnak fogorvosnak,esetleg kesobb szajsebesznek kepzelni? A szajsebeszet a vege fele a leghangsulyosabb targy. Nem bantaskent mondom. Csak akik altalaban elajulnak,nem birjak a vert, vagy nem biztosak magukban, de tudnak seggelni, azok siman elvegzik az aok-t, fokot mar nem valoszinu...Ha idot akarsz magadnak menj aok-ra, ha szivvel-lelekkel fogorvos(aki egy sebesz bizonyos ertelemben!) akarsz lenni, akkor meg oda menj.
2011. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem peldaul rengeteg olyan hazifeladatom volt, amelle, hogy tanultam amit az aok-sok is, hogy otthon kellett mintara tomest csinalni. A tanar rapillantott,es ha nem volt tokeletes karo, ennyi. A kerdes az,akarsz meg ilyen dolgokkal is tokolni vagy ezek teljesen hidegen hagynak? Mert sokan azt hiszik,hogy ez egy total elmeleti kepzes,aztan rajonnek,hogy hoppa az is van,meg egy jo nagy adag gyakorlati is,ami kimarad aok-n. Ettol fuggetlenul nem mondom,hogy az aok konnyu lenne,vagy az elmeleti anyagban hu de nagy kulonbsegek lennenek. Es teny,hogy onnantol kezdve,hogy szetvalunk, ok tanulnak "tobbretuen", mi meg megyunk szepen lassan,de biztosan ra a szajsebeszetre. Viszont elotte tanulod meg a javat, ha a 2 evet kihuzod mar a tobbit is. Tehat, nincs olyan,hogy ez vagy az konnyebb, de ha feluletesen akarom nezni, szerintem a fok a legtobb embernek nehezebb, mint az aok, pont amiatt amit irtam. Kevesek vannak, akik a gyakorlatot es az elmeletet is igy elvezik,es raadasul azt se banjak,hogy otthon meg gyakorlati dolgokkal kell tokolni. Ezt ugy kepzeld el,mint amikor az epiteszek otthon ejszakaznak a rajzaikkal.
2011. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz. :)


A történetem annyi dióhéjban, hogy eddig a tanulmányi eredményeim mindig 4,5 körül voltak. Bio-kémia fakton vagyok és már most elkezdtem készülni az érettségire, sorban dolgozom ki a tételeket. A Gál Béla MOZAIK-os könyveket használom.

A hivatástudat meg van, mindig is orvos akartam lenni, csak nem gondoltam volna, hogy tényleg sikerülhet bekerülni... és ahogy számolgattam meg lehet csinálni. Amit nagyon sajnálok, hogy ugy-e már két emelet fog kelleni 2013-tól és már nem veszik figyelembe a felsőfokú nyelvvizsgámat, amit pár hónapja tettem le.


A fogorvosi nem vonz annyira, mint az általános orvosi. Csak annyiban tűnik egyszerűbbnek számomra, hogy rövidebb és ott nincs olyan nagy teher az orvos vállán, mivel olyan hibát nem lehet csinálni... de már pl. egy sebészen a beteg élete múlik, ha az hibázik... (mármint úgy értem, miután végeznek és elkezdenek dolgozni). Am. sebész semmiképp sem szeretnék lenni.


Itt is olvasgattam már, de azért megkérdezem, hogy szerintetek NEHÉZSÉGBEN van különbség pl. a Semmelweis és a Debreceni Egyetem általános orvosi képzése között? Tudom, hogy ilyet nehéz megválaszolni... csak az tudná aki mindkét egyetemre járt, de azért lehet benne valami, nem? Mert a Semmelweis csak egészségüggyel foglalkozik, mást nem oktat, biztos nagyobb hangsúly van fektetve az orvosi képzésre, mint a Debreceni Egyetemen, ahol humán- és bölcsészettudományi-, gazdaságtudományi, műszaki karok is vannak. Mit gondoltok?


Am. már valahol várom is, az érettségit, az egyetemet... jó lenne már "haladni" a cél felé. :)

2011. dec. 29. 09:53
 10/16 A kérdező kommentje:
UI: * úgy értem, hogy 4,5-ös átlag körül voltak.
2011. dec. 29. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!