Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az lenne a problémám hogy 8....

Az lenne a problémám hogy 8. os vagyok és mindjárt itt a fél évi bizonyítványom és 3,9 es átlagom van és nem tudom hova érdemes a mai világba elhelyezkednem? Tovább tanulnom ha lenne pár tippetek azt megköszönném

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

3,9-es átlag egy 8-as diáknak tényleg nem a legjobb.De ezen már nem tudsz változtatni.Mivel még nem vagy 18, így muszály továbbtanulnod.Javaslom, hogy vmi szakközépbe menj, mivel így lesz érettségid, utána meg még vagy maradsz ott 1-2 évet és lesz egy technikusid, vagy megjön az eszed és mész fősulira.

18/L

2012. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen én is így gondolom de hozzá kell tennem hogy a 3,9 es átlag szerintem nem olyan rossz ahogy te mondod de amugy én is informatikai szakközépre gondoltam
2012. jan. 11. 15:09
 3/7 anonim válasza:
54%

Hy!

Szerintem ilyen átlag nem gáz,ha csak nem az Eltére akarsz járni orvosnak,vagy akármi másnak.

Ilyen átlaggal szerintem elösször menj el érettségire.

A szakmát érdemes kiválasztanod mert úgyis azt tanítják az érettségire való felkészülés 4 évében,így már a technikusi vizsgádhoz az alapok meg lessznek az további két év és ha szakmát is akarsz hozzá az plusz egy év.technikus és szakma között fizetési különbségek vannak és a technikumban jobban rámentek az elméletre de elméletileg többet is lehetne keresni vele.Nekem haverjaim sokkal többet kerestek technikusi végzetséggel pedig nem is a technikusi szakmájukban dolgoztak.

De ha nem akarsz érettségit(előn yha van), akkor mehetsz egyből szakmunkásba is ,ott ugyanúgy 4 év csak itt szakmát kapsz és kész ,nincs tovább.Egy jó szakmunkás ember könnyen talál magának munkát és a jó szakmunkája kifizetődő.Tehát ha választasz egy szakmát ami neked nagyon tetszik és szívesen is csinálod akkor érdemes ebből profitálni mert amit szívesen csinálsz abból a munkát minőségire lehet fejleszteni és ez minden szempont által kifizetődő.

Mivel hogy nyolcadikos vagy én a helyedben a környék összes iskolájának elmennék a nyiltnapjára(nem lógás miatt) :) Amúgy mindenütt adnak igazolást.

A lényeg nézz körbe az összes iskola nyiltnapján és gondolkozz el rajta hogy mi amit szívesen csinálni akarsz.(megjegyzem ha orvos akarsz lenni nem gáz ez az átlag csak akkor érettségire kell menni és ott kell jól produkálni)

És mellesleg kérdezd ki a körülötted lévő embereket a szakmályukról,kérdezd meg a szüleidet,rokonokat,esetleg a postásnénit ha az tetszik vagy menj el egy autószerelőhöz vagy akárki máshoz,hidd el nekem nem ciki!

Sok sikert hozzá!

Üdv!

2012. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm én amugy is informatikai szakközépre gondoltam és aztán talán technikusira mennék de még ez egy távoli jövőőőőő éretségi után lehet hogy gyorstalpalón még szakmát is tanulhatok
2012. jan. 11. 15:19
 5/7 anonim válasza:

Nem rossz az informatika sem,de ha igazi kocka akarsz lenni akkor az nagyon kemény tanulás lessz belőle mert a programozások nem kispályás melók és ha jól emlékszem az alapkönyv se vékony darab :)

De megéri ezt is csinálni ,mert elméletileg a jövő a számítástechnikáé, talán meg remélhetőleg a szakmunkásoké.

2012. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval.

Jelenleg informatika szakközépbe járok /egyszem lány vagyok a csoportba hozzákell tenni/ voltak olyan tárgyaim amit nagyon élveztem mit nem mondjak. De eleinte nagyon sokat szenvedtem programozzással, de már nagyon nyomom neki /néhány srácot is leszoktam pipálni/. De ha az informatika alatt nem csak a netezést és a játékokat érted hamar belefogsz jönni. /Mondjuk vannak akik hardeveres témára jobban rá helyezik a hangsúlyt mint nálunk/

Én se voltam jobb tanuló mint te én is ugyanúgy 3.8-3.9 voltam ált.isi.be jelenleg 4.5 az álagom. Jövőre érettségizek valószinű utána megyek egyetemre remélhetőleg. Sokszor mondták hogy középsuliba szenvedni fogok de igazából nem sokat kínlódok /görcsölök a dolgokon/

Ha érdekel egyéb valami írj privátot

2012. jan. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jól van köszönöm mindenkinek akkor Szerintetek is jó a szaki info csoport ba menni
2012. jan. 12. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!