Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki csak pedagógiát...

Ha valaki csak pedagógiát akar tanulni és mellette semmi mást szóval se anglisztikát, se matematikát és semmi mást. Akkor milyen nehéz oda bekerülni? És elvégezni a mesterképzéssel együtt és meg szerezni a titulust?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen titulust?
2012. jan. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, milyen titulust?
2012. jan. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hát ami az 5 év egyetem után jár . Nálunk Mgr. Magyar országon nem tudom mi :D
2012. jan. 14. 19:48
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla, hogy alapképzésben tanulhatsz csak pedagógiát. (Lehet, hogy nem vagyok elég informált?)
2012. jan. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem kapsz vele titulust. Elvégezheted a 3 év alapképzést, utána 2 év mesterképzést, de titulus nem jár vele.
2012. jan. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
és ha tanulok pedagógiát + informatikát vagy testnevelést ?
2012. jan. 15. 10:24
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor 3 szakot viszel egyszerre, de a másik kettőért már fizetni kell. Bocs, de szerintem nem igazán érted a magyar felsőoktatási rendszert, úgyhogy ha leírnád hogy konkrétan mi a célod, mi szeretnél lenni egyetem után, talán jobban tudunk segíteni. :)
2012. jan. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
miért három szak ha testnevelés és pedagógia ?
2012. jan. 15. 17:00
 9/13 A kérdező kommentje:
a lényeg : Apum tud intézni nekem 1 cégnél 1 elég jó melót de a feltétel : egyetemi végzettség és titulus a név előtt. Szóval ha elvégezném a pedagógiát testneveléssel vagy pedagógiát informatikával akkor megvan az egyetem és a nevem előtt is a titulus :!
2012. jan. 15. 17:11
 10/13 anonim ***** válasza:

Nézd, Magyarországon ha elvégzel bármilyen szakot, nem kapsz semmilyen titulust a neved elé.


Kivétel: orvosi, gyógyszerészeti és jogi képzés, ahol automatikusan megkapod a doktori titulust, illetve egyéb szakokon akkor, ha az 5 éves képzés (alap + mesterképzés) után PhD-zni, azaz doktorálni akarsz, ami plusz 3 év, és nem hiszem, hogy neked ez a célod.


Na most ha te elvégzed a pedagógia szakot, még ha mesterképzést is végzel, akkor sem lesz semmilyen titulus a neved előtt, és ez minden szakkal így van (kivéve a fent említett jogász, orvosi, gyógyszerészeti szakok).


A pedagógia és a testnevelés természetesen csak 2 szak, én írtam rosszul az előző válaszomban, mert úgy olvastam, hogy a tesit ÉS az informatikát akarod felvenni mellé.

2012. jan. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!