Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Semmelweis-ETK-ra érdemes...

Semmelweis-ETK-ra érdemes jelentkezni biológia és kémia érettségi nélkül? Magyar-informatikát gondoltam a felvételi tantárgynak, de nem tudom mennyire épülne a középiskolai tudásra a tanterv. Ápoló, mentőtiszt és védőnő szakokon gondolkozom.

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Sztem nem érdemes. Én SZTE-re járok ápolásra, 90%-os középszintű biosszal jöttem, de az kevés... :/
2012. jan. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ettől a választól tartottam. Csak az most a helyzet, hogy én magyarból és töriből vagyok erősebb és társadalomtudományi és bölcsész szakok foglalkoztattak eddig és emelt töri érettségire is készültem, aztán most bejelentették ezeket a keretszámokat és így már esélyem sem lesz bekerülni ilyen szakokra és fizetni meg nem bírják a szüleim. Az egészségügy meg ált. sulis korom óta érdekel, csak mivel nem készültem ilyen pályára ezért annyira nem fektettem nagy hangsúlyt a biológia és kémia tanulásra, aztán most ősszel megcsináltam előrehozottan az informatika érettségit nem is rossz eredménnyel és láttam, hogy be lehet kerülni eüs szakokra infó-magyar érettségivel és így hát kb. így tudnék bekerülni, csak az még oké, hogy bekerülnék csak elvégezni nem tudom hogy tudnám, és most meg így fél év alatt felkészülni egy biológia érettségire főleg, hogy más tantárgyakra is rengeteget kell készülni nem igazán van időm.. Ezért voltam kiváncsi, hogy mennyire tanulhatóak ezek a tantárgyak és mennyire lenne nekem nehéz úgy elvégezni, hogy a biológia és kémia tudásom igencsak hiányos..
2012. jan. 16. 16:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Van olyan volt oszt.társam, aki szintén magyar-infóval ment Semmelweisre. Nem lehetetlen megcsinálni, de készülj fel, hogy nem lesz egy sétagalopp. Pedig neki sem sok köze volt gimiben biosz-kémiához. Ez ne törjön le :) Csak azt tanácsolom, hogyha van lehetőséged, akkor érdemes emelt bioszt tenni.
2012. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
szia. ne haragudj, hogy beleírok nem a kérdésedre válaszolva..:) én is így szeretnék Semmelweisre menni, hogy nincsenek ilyen érettségijeim..:) Csak magyar és valami választott lesz az amit tovább vinnék.:) Engem a dietetika érdekel:)
2012. jan. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem baj, hogy írtál. Legalább tudom, hogy nem csak én vagyok ilyen "elvetemült", hogy ezek nélkül jelentkezek egészségügybe. :D Az előző választ pedig köszönöm, nem tör le, és tisztában vagyok vele, hogy nem lenne egyszerű. Az emelt biosz pedig így, hogy kb 3,5 hónap van érettségiig szinte lehetetlen felkészülni, de köszönöm a válaszokat. :))
2012. jan. 20. 16:11
 6/10 anonim válasza:
én vagyok ismét a másik " elvetemült" aki írt neked még tegnap :D hát nekem csak ez maradt, azért, mert közgáz irányba akartam menni, de így hogy szinte csak 2 pesti egyetem visz állami helyeket, esélytelennek gondolom.:) én közgáz- magyar érettségivel mennék:D
2012. jan. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
haha. Sorstársaim! Én is közgáz irányba készültem. Jó lenne a Semmelweis nekem is matek emelttel kémia középpel. Ha nem, hát marad BME biomérnök, jobb ötletem nincs. Üdv!
2012. febr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
utolsó. Melyik szakot jelölted Semmelweisen?:) Mert amiket én néztem oda sajnos a matek nem kellett.. és te említetted az emelt matekot:)
2012. márc. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én dietetikára járok, és lakótársam (aki védőnő) is magyar/infóval jött, nekem is csak középszintű bioszom van, és egyáltalán nem lehetetlen... Az itteni színvonalhoz képest az emelt biosz se ér semmit. A kémiáról még nem tudok nyilatkozni, mert az még nincsen. De remélem jelentkeztél, mert ha szorgalmasan tanulsz év közben is (nem kell magad halálra tanulni azért :D), akkor biztosan menni fog, mert nincsenek olyan lehetetlen elvárások, s nem építenek olyan mélyen a már meglévő tudásra.
2012. máj. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. jún. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!