Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGF-PSZK-BP gazdaságinformatik...

BGF-PSZK-BP gazdaságinformatikus. Mennyire gazdaság, mennyire informatika? ODA JÁRÓK ŐSZINTE véleményére lenne szükségem!

Figyelt kérdés
Egyszer, kilencedikben poénból vagy én nem tudom mi végett is, de elmentünk informatika érettségire, 76%-kal végeztem, aztán nem is érdekelt tovább. A matekkal és a nyelvekkel szerettem volna mindig továbbtanulni, a gazdaságban. Meg is lett volna rá az esélyem, a nyelvi érettségiken és a nyelvvizsgákon már rég túl vagyok, a matekom pedig.. hát tudom, hogy erős lesz. Azonban, hála a 'fejeseknek', esélyem sincs továbbtanulni. Sajnos én csak állami képzésben tudok továbbtanulni.. Kétségbeesett vagyok, nem akarok lemondani az álmaimról, de muszáj lesz. Maradt a gazdaságinformatika. Erről szeretnék lehetőleg minden információt megkapni! Nagyon köszi a válaszokért!
2012. jan. 21. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is ide szerettem volna jelentkezni, ott voltam tavalyi nyílt napon, végül a pénzügy és számvitel mellett döntöttem, az ott elmondottak lapján inkább informatikai jellegű.


Itt megtudod nézni a tantárgyakat: [link]

2012. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! A leírást én is olvastam, de a leírás és a valóság nem mindig ugyanaz, ezért érdekelne odajárók véleménye :)
2012. jan. 21. 12:20
 3/5 anonim válasza:
100%

Ilyen hozzáállással ne menj gazdaságinformatikára. Nem véletlenül nem a gazdasági szakok csoportjában tartozik, és ezt most sokan gondolják hozzád hasonlóan, hogy ó hát informatika, biztos nem nehéz..

Elmondom, hogy DE! ha nem rendelkezel valamiféle alapismerettel (egy közép 76%ot nem mondanék túl jónak) akkor ne jelentkezz ide, főleg ha nem is érdekel igazán az informatika. A tananyag 70%a kb informatika, olyan 30% közgáz, persze ez attól is függ, hogy milyen tárgyakat veszel fel, és így tolódhat még az infó irányába. Programozást szintén tanulnod kell, szóval mindenféle alap nélkül szerintem az első félévben kiesnél...

2012. febr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egy ilyen őszinte válaszra vártam. Akkor azt hiszem kihagyok egy évet, addig elmegyek külföldre dolgozni, majd újra próbálkozok. Köszi, hogy írtál, így be nem jelölöm. :)
2012. febr. 21. 11:16
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

azt mondanám fifty-fifty.

gazdasági tárgyak: számvitel, közgáz, pénzügy 1-2. (szvitel, pü elég komoly)

informatikai: operációs rendszerek, hálózatok: itt Linux, Windows szerverek beállítása (kb egy rendszergazda okj)

majd később jön programozás, objekum orientált tervezés, c#-ban, visual studioban. (ez is komoly)

ezenkívül tanítanak matekot, ami szerintem szintén magas követelményeket állít, hiszen informatikusoknak több matek kell. függvény analízis, valószínűségszámítás, vektorok, mátrixok, newton iterpolácó stb...

Sokan szívnak még a statisztikával, ami 2 féléves, papír alapú vizsga, és még 2 félév számítógépen, excel-ben és spss-ben végzett adatelemzés statisztikai mutatókkal.

Nem utolsó sorban üzleti, és informatikai angolt is tanítanak, mellyel szerintem egy szakmai közép nyelvvizsgát le lehet tenni, különtanár nélkül.


Azt mondom, hogy nyugodtan jelentkezz, mert el tudsz húzni bármelyik irányban, a másik oldalt meg megtanulod annyira, amennyire vizsgára kell.

Ha elvégzed, akkor karnyújtásnyira van a mérlegképes könyvelői, közgazdász, akár még programozó is.

2013. júl. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!