Azt olvastam,2012-től a felvételi miatt kötelező érettségizni természettudományi tárgyból, de ha én még 2012-ben érettségiztem, és nem ilyen volt a választottam, akkor most nem is felvételizhetek egyetemre?

Figyelt kérdés
Vagy ez arra vonatkozik, aki 2012-ben kezdi a tanulmányait? Vagy akkor hogy van ez?
2012. febr. 1. 23:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Már bármikor érettségizhetsz, tehát annak a feltételnek kell megfelelned, amit az egyetem elvár. Ha elvár egy természettudományi választott tárgyat, akkor jelentkezel érettségire, és leérettségizel belőle.
2012. febr. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

2012-ben (vagyis ha 2012 júniusban kapsz vizsgabizonyítványt, és azzal a 2012 szeptemberi képzésekre jelentkezel) még NEM kell természettudományos tárgyból érettségizni!!


A tanulmányi pontokba kell beszámmítatni egy (legalább két évig tanult) természettudományos tárgy év végi jegyeit, ami lehet biológia, fizika, kémia, vagy földrajz. Érettségizni nem kell belőle! (Mármint ha az adott szak kifejezetten nem kéri.)

2012. febr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!