Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskolán ha nem vesznek fel...

Főiskolán ha nem vesznek fel államilag támogatottra, és az első félévet kifizetem van rá lehetőség hogy pl a tanulmányi átlagommal vagy hasonlókkal átkerüljek az államilag támogatottak közé?! Fontos!

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 teljesített félév után lehet kérelmezi az átvételt. (Pannon egyetem)

De lehet, hogy ez egyetemenként változik.

2012. febr. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Legalább 2 teljesített félév kell és nagyon kicsi az esély az átkerülésre, főleg a legújabb állami keretszámok mellett :S Kb. mindenből ötösre kell levizsgáznod és a jobb átlag érdekében nem árt több kreditet is felvenni, mint 30.
2012. febr. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
elvileg van rá lehetőség, de én olyat még sose láttam. szóval erre ne építs. inkább kezd el fizetősön és mellette érettségizz újból vagy szerezz nyelvvizsgát, majd következő februárba felvételizz megint ugyanarra a szakra, hátha a megnövelt pontjaiddal már beférsz államira.
2012. febr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kizárt. Most már törvényben van rögzítve, hogy a finanszírozási formát egy tanévre rögzítik, vagyis két félév után kérvényezheted csak az átvételt.
2012. febr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk volt olyan akinek sikerült átmennie fizetősről államira, de kellett minimum 2 félév mire átvették.

Most ebben az átszervezésben úgy tudom megszűnik az átjárhatóság, vagyis ha költségesen vesznek fel, akkor azon is maradsz hiába vagy kitűnő, ha meg államis vagy akkor kt helyett kiraknak. Nem tudom ebből mi valósul meg.

2012. febr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szana33 ***** válasza:

na itt megtalálod az aktuáis hivatalos verziót:


[link]

2012. febr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszii most már minden világos. :)
2012. febr. 5. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!