Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen szakok...

Szerintetek milyen szakok piacképesek belföld és külföldön egyaránt?

Figyelt kérdés

Mert matekkal vagy biológiával akartam foglalkozni, de eddig mindenki lebeszélt róla, inkább mérnökire akartak terelni. Matekot kiskorom óta szeretem és megy is. Kémia úgy szintén, ráadásul körny.-véd. szakközépbe járok szóval van kémia gyakorlatom és megtetszett. Fizika(bár sok benne számomra unalmas tananyag), biológiával nincs gond. Töri másik kedvenc tantárgy, a többi elmegy.

Szóval ezeket néztem ki magamnak:

Vegyész (ill. vegyészmérnök)

Matematikus

Biológus

Biomérnök

Gyógyszerész


2012. febr. 5. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
A matematikus és biomérnök akkor jó, ha csinálsz mellé minimum egy MSC-t is valami használható szakon.
2012. febr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
vegyészként ill. gyógyszerészként 1. tuti lenne állásod 2. jól keresnél (de még milyen jól!). Én ezt a kettőt ajánlom.
2012. febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs, a biológust kihagytam a sorból. Az előzőnek teljesen igaza van.
2012. febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, vegyészmérnök. És ha fizikával sincs gond, akkor elgondolkodhatsz egy gépész- illetve villamosmérnökin is.
2012. febr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ilyen érdeklődéssel maradjon csak szépen vegyész. Az áll talán a legközelebb hozzá.
2012. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Maradjon, jelölje meg azt első helyen. De ahhoz jóval magasabb pont kell, mint az általam említett 2 másikhoz, így ha nem jönne esetleg össze (bár kívánom neki a legjobbakat), 2-3. lehetőségnek még mindig ott van a másik 2 mérnöki szak.
2012. febr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vegyészmérnök (ne a sima vegyészt írd), biomérnök vagy gyógyszerész. Ezek a legpiacképesebbek. Van rengeteg ilyen végzettségű ismerősöm, mind remekül el tudott helyezkedni. :)
2012. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.:D (zöld kéz.) Itt a keresővel kerestem rá, látom sokan érdeklődnek az alábbi válaszokat.
2012. febr. 5. 20:27
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor főleg a mérnöki szakokkal meg a gyógyszerésszel. A vegyész vagy a biológussal mi a helyzet?
2012. febr. 5. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!