Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » CNC- programozással szeretnék...

CNC- programozással szeretnék majd foglalkozni, viszont nem forgácsoló szeretnék lenni, hanem aki beprogramozza magát a programot. Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogyan nevezik azt a szakmát,aki ezt csinálja,szóval nem forgácsoló, nem sima szakmunkás, hanem az,aki beprogramozza a gépet.
2012. febr. 9. 21:15
 1/10 anonim válasza:
100%
kapaszkodj meg : cnc-programozónak hívják.
2012. febr. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De akárhol kerestem,pl. továbbtanulási könyvebn is,OKJ képzéseknél, csak CNC- forgácsolót írnak...:/
2012. febr. 10. 18:27
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak olyat tudok, amelyiknek előkövetelménye, hogy legyél már forgácsoló.

CNC programozó technológus a szakma neve, itt egy konkrét ajánlat:

[link]

Mivel mindkettő felnőttképzés, ezért nem lesz olcsó ha végigcsinálod, bár kinek mi.

2012. febr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Petike_84 válasza:
Először legyél CNC-forgácsoló. Tanulj meg 1-2 vezérlőt (Heidenhain nagyon elterjedt), azalatt megtanulsz marni alapfokon, megtanulod az alapvető technológiai dolgokat. Lesz fogalmad az egészről, nekiláthatsz 3D-s programokat csinálni, és nem fogsz eleve rossz technológiával neki állni. Ja a legfontosabb valamilyen tervező progit sajátíts el pl.Invertor,Pro Engineering anélkül nem megy. Ez néhány év de azalatt olyan szakemberré válsz akinek nics gondja az elhelyezkedéssel.
2012. febr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igazuk van az előttem szólóknak, nem leszel programozó gépkezelői tanulmány nélkül. Én is most csinálom a gépkezelőit, április végén végzek, aztán néhány év gyakorlat és talán aztán megyek programozni.De nehogy azt hitt hogy úgy néz ki a programozás, mint pc-n.ajánlom tölts le cnc szimulátorokat és ismerkedj velük-
2012. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát igen.Cnc programokat irni nem lehet csak ugy a vakvilágba.Ahoz kell legalább 2 év gyakorlat mint cnc forgácsoló.Egyébként az üzemek 90 %ában az írja a programot aki a gépen dolgozik.Mert a program egy dolog, ahoz hogy ne törje szét a gépet ismerni kell a technológiát a szerszámokat a gépet magát és a munkadarab felfogást is meg kell tervezni.Ezt egy irodából képtelenség végrehajtani.Persze vannak azok a bonyolult munkadarabok amikre meber nem tud konturt irni pl. egy emberi arc marása, na arra valók a cam programok.De az is csak egy részét végzi el.szóval felejtős ez a programot megírom és leküldöm a műhelybe.Az biztos nem működik majd.
2012. márc. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Kapaszkodj meg, irodában ülök és én programozok, sőt tervezek is, és SOHA nem volt még ütközés és a szerszámkopást is minimálisra csökkentettük. Szaktudás kérdése az egész és a bonyolult geometriákat csak is irodai környezetben, nyugodtan lehet megírni szerintem. Én is az alapoktól indultam, CNC-s voltam 5 évig, utána programozó, most pedig CAD-CAM programozó, persze közben sulikat végeztem és egyre feljebb képeztem magam és imádom csinálni a mai napig is, jól lehet vele keresni és a legszebb szakmák egyike.
2012. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért adnák én olyan munkadarabot amit legalább 6-8 megfogásból kell legyártani,iszonyat bonyolult és egyedi darab, ja és persze valami jóféle hőálló szerszámacél vagy neadjisten egy 6 részből összehegeszett amőba.Sorozatgyártásra bárki tud programokat irni, felteszem egy irodából is, a szakma nehézsége és szépsége nem itt kezdődik.Hanem mikor naponta kell készülékeket gyártani, megfogásokat és szerszámozásokat kitalálni.Ne haragudj meg hogy ez a véleményem, de a főnökeim a fél országot bejárják hogy munkát kiadjanak(iszonyú sok a melónk)és nem találnak 150 km-es körzetben aki elvállalna bonyolult egyedi darabokat.
2012. ápr. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerszámgyártásban dolgozom, bonyolult 3D-s elektródákat és formaadó betéteket gyártunk, azért mert a környékeden 1-2 ember képességét meghaladja nem kell lenézni mindenkit. Több helyre programozom és 3-4 felfogásból dolgozunk általában, korrekten le kell dokumentálni a felfogásokat és nem lesz semmi félreérté. Hidd el nem tudnál olyat melót adni ami megfogna, de ez itt nem a "hülyeségek" helye, kérdező nem erre kíváncsi, az hogy 1-2 magát szakinak nevező ember nem tud beletörődni a dolgokba az nem az én bajom. Üdv.
2012. ápr. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gépgyártástechnológia technikusnak tanulj első körben, az tartalmaz mindent(anyagismeret, gépszerkezettan, gépgyártástechnológia, minőségbiztosítás, géprajz,CNC programozás, forgácsolás, CAD, CAM stb.) ami kell ahhoz, hogy jó programozó váljon belőled, utána pár CAD-CAM tanfolyam és ha még feljebb akarsz kerülni gépészmérnök, bár ők már inkább terveznek és vezetési feladatokat oldanak meg, mint programoznak. CNC programozó OKJ képzés nincsen és az különben sem tartalmazta azokat az ismereteket amikre szükség lenne, ezért is szűnt meg (magasabb végzettséget követelnek a munkáltatók), van helyette FAT-os CNC programozó képzés, de az egy szimpla A/4-es papír, ami kb semmire sem jó.
2012. ápr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!