Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen karra érdemes idén/jövő...

Milyen karra érdemes idén/jövőre menni, amivel el is lehet helyezkedni? ( Humán beállítottságú vagyok)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már egy éve érettségiztem, és OKJ-m 1. évében járok.

Idén már elkezdtem nézegetni, hogy hova menjek főiskolára/egyetemre, de nincs olyan ismerősöm aki segítene egy kicsit a döntésben.


Már nagyon régóta gondolkozom, hogy mi lenne számomra a megfelelő és nem azért kérdezem hogy ti döntsetek helyettem, hanem hogy, ha esetleg van olyan szak ami jó, és szükség is van rá, és nem csak havi 100ezret lehet vele keresni, akkor kérlek írjátok meg.


Főbb jellemzőim: csak matekot ne kelljen tanulni. :D Ez az egy ami nem megy.

Humán beállítottságú vagyok.

Jól ment a töri, magyar, nyelv. úgyhogy valami ilyesmi témában szeretnék elhelyezkedni.


Eddig a pszichológia érdekelt, de olvasgattam, hogy nagyon sok van belőlük és elég nehézkes az elhelyezkedés is, úgyhogy erről lemondtam.

A másik a Keleti nyelvek és kultúrák - japán szak lett volna, amiről ismételten kicsit lebeszéltek.

És még ami számításba jöhet a Kommunikáció és médiatudomány, de itt is nagyon sokan vannak.


Most már tényleg nem tudom, hogy hol keresgéljek.


A felvi.hu - n megnéztem a pontszámítót és ott nagyjából mindenhova felvennének (költségtérítésesre, mert olyan jó tanuló azért nem voltam végig sajnos, de az érettségim jó lett)

Egyedül az gépész meg mérnök, orvosi szakokra nem vennének fel de ez érthető is 2-es matekkal :D


Valami javaslat?

Segítségeteket előre is köszönöm.


2012. febr. 23. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg lecsökkentették a felvehető hallgatók számát, szóval ezeknél a szakoknál általában költségtérítésesen gondolkodj, szerintem. De, látom, hogy felmerült benned az Önköltséges.

Nos, mi az, amit szívesen csinálnál egész Életedben?

Ez a legfontosabb.

Csak tőled függ, hogy el tudsz-e helyezkedni.

2012. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen ezt írtam is hogy költségtérítésesben gondolkozom.

Hát hogy mit szeretnék csinálni?

Az a baj, hogy túl sok minden érdekel, és nem tudok dönteni. Ami érdekelne arról lebeszéltek, hogy nem jövedelmező.

De eddig ami befutó az a japán szak

2012. febr. 26. 21:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Melyik szak volt az, amire azt mondták, hogy nem jövedelmező?
2012. febr. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kommunikáció és médiatudományra.
2012. febr. 27. 18:35
 5/8 A kérdező kommentje:

Mindig csak azzal jönnek, hogy amivel pénzt lehet keresni ahhoz elég kemény matek tudás kell.

Pl. mérnök meló

Ezt elismerem, hogy a mérnök állás nagyon jó, de az én 2-es matekomból soha z életben nem lesz jobb,

Nem értem a matekosok "lenéző" viselkedésüket a humán szakokra nézve.

2012. febr. 27. 18:37
 6/8 anonim ***** válasza:
A lényeges az, hogy azt tanuld, amit szeretnél, mert ha nem így teszel, akkor az egész felsőoktatás szenvedés lesz. Meg azt mindenki elfelejti, hogy el lehet végezni bárkinek egy mérnöki szakot, de ha csak 2-esekkel rugdossák át, nem valószínű, hogy kap munkát. Ha tényleg igazán jó vagy a szakmádban, amit tanultál, és szereted is, esetleg a hobbid, akkor valószínűleg kiemelkedsz majd a többiek közül, akik csak azért mentek arra a szakra, hogy legyen valamijük.
2012. márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy, általában azért nézik le, mert azokat a szakokat úgy tartják számon, hogy könnyű elvégezni, míg egy mérnökin minden egyes Zh. állítólag kínszenvedés, bár ezt nem tudom, csak hallottam.
2012. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Matek biológia szakosként, nem lenézzük a humán beállítotságot, csupán jóval más megközelítésből nézzük a dolgokat, vannak emberek, mint mondjuk jómagam is akik képtelenek a magolásra, ezért teljes tiszteletem, de sokkal jobban szeretem megérteni a dolgokat, sőt jobban fogalmazva ha nem értem, akkor nemtudom megtanulni, a magolás számomra teljesen kizárva, emellett a reál tantárgyak mint a kémia, informatika, fizika, matematika, biológia azok a konkrét és megváltoztathatatlan tények pártolói.

Jól fizető állás pedig valóban reál-ból van több, tudományok miatt, de humán-ból is egész jók vannak, mint a jog, bölcsészet (nyelvek-re gondolok, majd külföldön való elhelyezkedés, hacsak nem akarsz tanár lenni amit nagyon nemtudok ajánlani.)

2012. márc. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!