Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász szak önköltségesen,...

Jogász szak önköltségesen, vagy politológia állami ösztöndíjas formában? Melyik érné meg jobban?

Figyelt kérdés
Ezen kívül még földrajz szakot írtam, az mennyire játszik ezek mellett? Mesterképzést tervezek politológia és földrajz után is. Tapasztalatok, vélemények?
2012. márc. 5. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
A választásaid alapján neked biztosan nem való a jogás szak, hiszen azzal még annak is nehéz érvényesülnie, aki tudja, mit szeretne kezdeni vele. A poltiológia nehéz ügy, de ez és a földrajz közül azt választanám, ami jobbam megy.
2012. márc. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A politológiával van határozott elképzelésed?
2012. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom,mit akarok kezdeni a jogász szakkal, mert évek óta erre készültem(a változások az önköltséges változatot tették inkább elérhetővé), de kérdés, hogy megéri e inkább fizetősön tanulni, mint a többit állami ösztöndíjas formában. Természetesen a jogot ingyenesen is jelöltem.Az azt követő sorrendemben vagyok bizonytalan.Inkább fizessek az álmomért, vagy érjem el ingyen, amit kevésbé, de azért szeretek és érdekel?
2012. márc. 5. 20:06
 4/8 A kérdező kommentje:
Politológiával reménykedem itthoni elemzői munkában, vagy külföldön(német, angol felsőfokú nyelvvizsgám van, és nem csak papír, tényleges nyelvtudás) szintén elemzői, szakértői munkában EU-s szinten. Francia nyelvet még megtanulnám szívesen.
2012. márc. 5. 20:07
 5/8 Szoli válasza:
100%

A jogi pályát inkább csak akkor tudom javasolni, ha vannak jó családi kapcsolatok, máskülönben a nyelvtudásoddal fogsz jobban elhelyezkedni és nem a jogi diplomával, bár ez sok mindentől függ, kitörést jelenthet pl a szakfordítói tevékenység- főleg francia-angol párosítás EU illetve a vállalati szférában a német.

A pálya alapvetően telített és az is marad még hosszú évekig. Egy elit jogi egyetem és a politológia közt ég és föld a különbség követelményekben, de ez a keresetekben nem látszik.

Az ügyvédi irodákban kb 90-100 k, cégeknél 100-120 k körül vannak a kezdők és sokan megszívják - nem azért mert nem dolgoznak sokat, vagy hülyék- csak azért mert kínálati dömping van. A közig stabilabb kezdőt ad, de szintén telített és hosszú távon nem biztos hogy megéri.

2012. márc. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért szakfordításhoz ez így picit kevés...
2012. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A földrajz szak nem nagy kunszt, de sajnos annyit is ér! A munkahelyekért főként mérnökökkel, jogi végzettségűekkel kell versenyezni, ami esélytelen! Tehát a bsc egyenlő a nullával, de az msc sem sokkal jobb! Ezek közül még mindig a jogász szak a legjobb! Vagy egy munkás szakma és irány nyugat!
2012. ápr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 8éves koromtól a jogra készültem, hogy ügyvéd leszek, vagy Eu-s szakjogász, tavaly érettségiztem, ez az álmom darabokra tört, és most politológiát tanulok. Fél év után rájöttem, hogy nem is baj, mert később a jogot bőven el tudom majd végezni,és a legjobb, hogy nagyon sok tárgy közös (azaz el lehet ismertetni a krediteket, mert kötelező tanulni polin és jogon is egyaránt). Én abszolút nem bánom most már, hogy polin vagyok, főleg, hogy innen tudok majd menni nemzetközi tanulmányok MA-ra, illetve majdnem bármelyik MA-s képzést el tudom végezni.
2012. máj. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!