Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó ötlet, van értelme elkezden...

Jó ötlet, van értelme elkezdeni (újra) tanulni a biológiát? Részletek a leírásban.

Figyelt kérdés

Lassan a 3.X-et taposom, nyelvtanárként dolgozom.

Viszont pár hónapja az van bennem, hogy mivel eddig humán beállítottságú voltam, vagyok, jó lenne nyitni a reál tárgyak felé is.

A reál tárgyak közül valami miatt a BIOLÓGIA érdekelne. Beleolvastam az egykori gimnáziumi tankönyvembe, és így felnőtt fejjel sokkal érthetőbb számomra. Ez meg is lepett. Tehát mondhatom, hogy kedvet kaptam ahhoz, hogy elkezdjek biológiát tanulni, csak úgy hobbiból...


A természetet mindig is szerettem, és szeretek a természetben kirándulni, tücsköt-bogarat megnézek, ha olyan helyen járok éppen. :)


Van ennek értelme, hogy szabadidőmben elővéve a gimnáziumi biológia tankönyveimet, átismételjem, tanuljam, hogy egy alapműveltségem legyen ezen a téren, ha már érdekel valami miatt?


30 évesen kezdve, mit érhetnék el ezzel vajon? Vagy felesleges "újba" kezdeni?:)


30/N


2012. márc. 8. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért ne? Tanulni sose késő. 30 évesen meg főleg, fiatal vagy még:)
2012. márc. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Magam is nagyon arra hajlok, hogy veszíteni nem veszítek vele. Még egy kérdésem lenne...


Amennyiben eldöntöttem, hogy belevágok, alapozásnak jó lehet az, ha a gimnáziumi tankönyveimből tanulok, meg kiegészítem ott, ahol többre vagyok kíváncsi?


Gondolom, nem kell visszamennem az általános iskolai természetismerethez...ugyanakkor nem is célszerű egyetemi jegyzetekkel kezdeni. :)

2012. márc. 8. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:
a töri tanárom azt mondta hogy a fizika tanárnak éri meg tanulni ha valaki annyira pedagógus akar lenni
2012. márc. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De ha valakit a biológia érdekel, és fizikából ráadásul még "hülye" is, az hogy tanuljon fizika tanárnak? :)


Viszont ment a zöld kéz, ugyanis az való igaz, hogy fizikából érdemes tanárnak menni, aki érti is azt! Köszi a választ!

2012. márc. 10. 17:09
 5/5 anonim ***** válasza:

előző vagyok, most a különcködést félretéve

ha szeretnéd csináld meg

lehet egész ügyes lennél belőle

végülis egy próbát megér

2012. márc. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!