Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Házi feladatom: Magyartanári...

Házi feladatom: Magyartanári szakról prezentációt készíteni (egy hetem van rá) :/?

Figyelt kérdés
Milyen tanfolyamok? Gyakorlat? Mennyire keresett szak? Külföld vagy belföld? Fizetés? Milyen iskolát kell fejezni? osztályonként mennyi az átlag létszám? avagy minden amit tudni kell róla - Szerbiai lehetőségek
2012. márc. 24. 16:59
 1/3 Klaudia24 válasza:

Szia!

Keveset, de talán tudok segíteni. Általános iskolában az osztálylétszám 25 körül van, gimnáziumban 35 a maximum. Gyakorlat a 2 éves mesterképzés után van, fél évig tart, azalatt kell megírni a szakdolgozatot is.

Ahhoz, hogy valaki magyartanár legyen, először ugye el kell végezni a 3 éves alapképzést, majd újra felvételizni a mesterre. 2005 óta van érvényben a bolognai rendszer. Talán azóta kötelező szakpárt is választani, szóval nem elég, hogy csak magyart tanítasz, kell mellé még valami más is 8Pl. német, töri stb).

Az órarendben minden iskolában más órák vannak, de pl. nálunk Szombathelyen lesz pszichológiai-pedagógiai modul, szövegértés, irodalomtanítás...


Az, hogy mennyire keresett szak, azt nem tudom. Magyartanári diplomával nemcsak tanárként tudsz elhelyezkedni. Legalábbis nekünk rengeteg lehetőséget felsoroltak: újságíró, szerkesztő, irodai munka (de hát nem ezért tanulunk ott, ahol :D).

Van olyan terület, hogy magyar tanítása külföldieknek. Ez plusz 1-2 év, és kell hozzá vmilyen nyelv.

2012. márc. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Klaudia24 válasza:

Én biztos úgy csinálnám, hogy a prezentáció elején az érettségitől indulnék--> alapképzés (180 kreditet kell teljesíteni, ebből 10 a pdagógia-pszichológiai modul, 50 a második szak, maga a magyar pedig 120)--> új felvételi--> mesterképzés 2 évig--> fél év gyakorlat--> diploma.


Remélem, valamennyire használhatót írtam :)

2012. márc. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy "Szerbiai lehetőségek" (amúgy a szerbiai az kis sz)


mert ha arra vagy kíváncsi. hogy hogyan folyik Szerbiában a magyartanárok képzése - akkor abban tudok segíteni

nem úgy megy, mint amit az eddigi válaszadók írtak

2012. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!