Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerkutató szeretnék...

Gyógyszerkutató szeretnék lenni, emberi és állati gyógyszereknél egyaránt! Gyógyszerész v vegyészmérnök? Aki gyógyszerész hallgató, nagyon kiváncsi lennék, hogy zajlik egy napja, hete és a hét minden napján kell-e suliba járni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 12. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem inkább gyógyszerész szakot válaszd.


Barátnőm erre jár, és elég kemény amúgy, szinte állandóan tanul, persze hogy a hét minden napján be kell járni, hacsak nem lógod el az órákat, de laborgyakorlatot nem nagyon lehet, ha mégis, akkor valamilyen módon pótolni kell.

2012. ápr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen,hiszen élettanilag mindenképp, csak attól tartok, hogy nagyon húzós, mint ahogy írtad is, bnőd állandóan tanul... A minden nap be kell- e járni dolgot úgy értettem, hogy saját magadnak összeállíthatod-e az órarendedet, mint más nappalis egyetemen (némelyiken)...de nem hinném h egy orvosi képzésen is :)
2012. ápr. 12. 13:42
 3/11 A kérdező kommentje:
Kutatóként amúgy jó az elhelyezkedési arány?
2012. ápr. 12. 13:43
 4/11 anonim ***** válasza:

Mivel kérdezted a vegyészmérnököt is, én az vagyok, és kutató központban dolgozok, szóval onnan biztos lehet :)

De egészen biztos vagyok benne, hogy gyógyszerészként is lehetsz az, szerintem a gyógyszerészt válaszd, ehhez amit írtál, az kell.

Vegyészmérnökként is ugyanúgy be kell járni meg sokat kell tanulni, szóval ne ez alapján dönts. :)

2012. ápr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat, írjatok csak persze. Nagyon érdekel ez a téma. Amúgy 23 éves vagyok, mert jogot tanultam eddig....:P de mikor oda jelentkeztem már tudtam h nem jogász akarok lenni :) Kicsit furi tudom...talán nem volt elég bátorságom azt csinálni amit szeretnék. Elkezdtem nappalin, aztán levelezőn mert dolgozom is mellette. Tehát mindent fel kéne dobnom, hogy elérjem a célom!! Még jó h nem 40 évesen jutott eszembe:D Nem vagyok kicsit túlkoros már egy gyógyszerész nappalis egyetemhez? Ha az is vagyok is mennék, csak kiváncsi vagyok :)
2012. ápr. 12. 15:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Ismét első válaszoló vagyok.


"A minden nap be kell- e járni dolgot úgy értettem, hogy saját magadnak összeállíthatod-e az órarendedet, mint más nappalis egyetemen (némelyiken)...de nem hinném h egy orvosi képzésen is :)"


Mindenütt kreditrendszer van, de a gyakorlatban ez nem azt jelenti, hogy szabadnapokat csinálsz magadnak, hanem a legtöbb egyetemen összeteszed a kezed, hogy ne ütközzön semmi. A gyógyszerész szakon Pécsen tudom, hogy az orvoshoz hasonlóan az egyik legkötöttebb az órarend(cserébe az ütközésektől sem kell annyira félni), de ettől még kreditrendszer van.


Kutató nyilván a jobbakból lehet, lehetsz kutató úgy, hogy maradsz az egyetemen PHD-zni, vagy lehetsz úgy, hogy egy gyógyszergyártónál pályázol meg egy kutatói állást. Vegyészekből, vegyészmérnökökből és gyógyszerészekből is szokott lenni gyógyszer kutató, nyilván többségük nem a gyógyszerkutatásban helyezkedik el, de mindhárom diploma, főleg a PHD jó kiindulópont lehet.


Személyes véleményem, hogy sokkal jobb, hogy a gyógyszerész szak osztatlan, a vegyészmérnökkel szemben.


"Amúgy 23 éves vagyok, mert jogot tanultam eddig....:P"


Akkor kicsit más a leányzó fekvése. Ugyanis legfeljebb 12 félévet finanszíroz az állam(orvosoknál 14-et), már ha nem végeztél jogászként, mert ha igen, akkor helyből 0-t vehetsz igénybe mostantól. A gyógyszerész szakon pedig egy félév 700-800 ezer között van, míg vegyészen csak 200-300 ezer között.


"Nem vagyok kicsit túlkoros már egy gyógyszerész nappalis egyetemhez?"


Barátnőmnek több 22-23 éves évfolyamtársa is van elsősként. Van aki mást tanult, van akit meg csak sok év múlva vették fel, addig dolgozott.

2012. ápr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze Pécsett a legöregebb nappalis diák egy 60 fölötti japán orvostanhallgató.
2012. ápr. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Első válaszoló! Nagyon köszönöm a részletes üzeneteidet, nagyon sokat segítenek! Hála Isten csak 1 évig voltam államin a jogon, a többi fizus volt, de nem végeztem el...már rohadtul untam a sok szárazságot ( bocsánat a kifejezésért ) és egyáltalán nem is bánom :) Szóval még van pont 5 államilag támogatott évem ha jól számolom, azaz 10 félév! Pont elég lenne!


60 éves japán hallgató:))) De aranyos lehet:))

2012. ápr. 13. 09:22
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja igen és a PHD-re is utazom mindenképpen! Szerintem az ember csak abban lehet kiváló ami érdekli, ezért a jogban sosem tudtam volna érvényesülni és egy darab munkám nem lett volna, mert cefet rossz ügyvéd lett volna belőlem :D Meg különben is, minden fán ott csücsül egy...láttam egy lépcsőházban csupán 5 ügyvéd volt, szép kis versengés :)
2012. ápr. 13. 09:27
 10/11 bensdorp ***** válasza:

Mindkét szakról mehetsz gyógyszerkutatónak, csak nem ugyanahhoz a részéhez fogsz érteni a területnek, más-más munkaköröket tölthetsz be. Mindkettő laborokban dolgozik a gyárban (már aki nem avanzsál vezetővé), speciális eszközökkel és műszerekkel. Ahogy én egyetem előtt képzeltem a "gyógyszerkutató" munkáját, az inkább élettani folyamatokról, állatkísérletekről és a humán klinikai vizsgálatokról szólt - ehhez pedig gyógyszerész végzettség kell. A mérnökök inkább vegyületekkel foglalkoznak, mint biológiai mintákkal, az ő képzésük nem orvostudományos. Ezért a farmakológiai kutatásokban jellemzőbbek a gyógyszerészek, (állat)orvosok, biológusok, a készítményfejlesztésben pedig a vegyész- és biomérnökök.


A gyógyszerészhallgató egy hete:

Mindennap kell egyetemre járni - vagy a laborgyakorlatok, vagy a katalógusos előadások miatt. Illetve azért is, mert a legtöbb tárgyat az előadások ismeretanyaga nélkül nem szívesen engedik teljesíteni. 4.éven már van egy szabad napunk, a szakdolgozat-készítés és a szabadon választható tárgyak számára fenntartva. Itt találod a SOTE órarendjét: ora.sote.hu (1.félév: ora.sote.hu/21)

A csoportod adott, másikba átmenni nem lehet, órarendet módosítani pedig csak külön kérvénnyel a dékáni felé (pl. ha határon túlról jársz, és nem tudod megoldani a péntek estébe nyúló gyakorlatot). A gyakorlatok 75%-áról lehet általában hiányozni, de azt mind pótolni is kell.

Állandó tanulás, jegyzőkönyvírás, számolás, tanulás, tanulás. De nagyon megéri, mert csodaszép hivatás, és sok természet- és orvostudományos, valamint egészségügyi területre enged rálátást. Én csak ajánlani tudom.

2012. máj. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!