Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a Phd fokozat megszerzéséne...

Mi a Phd fokozat megszerzésének a menete? Konkrét kérdések a kifejtős részben.

Figyelt kérdés

2 éve végeztem angol nyelvtanári szakon (4 éves főiskola).

Azt tervezem, hogy jövőre elkezdem a Mesterképzést (2-3 félév). Majd ezt követően szeretnék továbbtanulni, hogy Phd fokozatot szerezzek.


A feltételek között olvastam azt is, hogy publikációkat kérnek, igazolásokat tanulmányi versenyekről, stb. Eddig még egyetlen publikációm sincs, és nem vettem részt főiskolán versenyeken sem.


Így el is késtem már ezekkel, vagy még "behozható" mindez a Mesterképzés végzése közben? (Levelező tagozaton)


(34 évesen nem késő elkezdeni ezt? :))

Ugye nem vagyok még


2012. ápr. 20. 22:42
1 2
 11/11 Drk91 válasza:
Én úgy tudom (mondjuk inkább a földtudományok doktori iskolájára vonatkozó szabályzatot ismerem jobban) hogy mindenképpen kell kettő nyelvvizsga (két közép, vagy egy közép, egy emelt). Plusz pont jár a tdk helyezésekért, 3 publikációnak mindenképpen kell lennie (2 angol, egy magyar), és nyilván az erasmusosok is plusz pontot kapnak hisz az is egyfajta nyelvi tapasztalás/fejlesztés. :)
2015. dec. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!