Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGF turizmus-vendéglátás...

BGF turizmus-vendéglátás angol nyelvű szakon fogok boldogulni felsőfokú angol nyelvvizsgával vagy nem elég?

Figyelt kérdés
Félek, hogy nem fogom elég jól érteni az angol nyelvű óráimat. És azt sem tudom, hogy van külön angol óra és arra muszáj-e bejárni és vizsgázni, ha felsőfokúm van? És a második idegen nyelvet is ki tudom váltani a spanyol középfokú nyelvvizsgámmal? Mert így 2 tárggyal kevesebb lenne :D Persze csak ha felvesznek. :D És a matektól is tartok kicsit... az érettségim 4-es lett belőle, szóval annyira nagyon reménytelen eset nem vagyok, de ott úgy hallottam durva... igaz ez? :S
2009. júl. 1. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ott pontosan milyen tantárgyak vannak és hogy működik a tanmenet, de az biztos, hogy angol felsőfokkal tuti meg fogod érteni az angol nyelvű tanórákat. Ha az elején nehezebben is fog menni, de az első hónap után már mindent érteni fogsz. Nem tudom, hogy kötelező-e a második nyelv, de azt majd a tanártól kell megkérdezni, hogy be kell-e járnod, ha van nyelvvizsgád. Nálunk úgy volt, hogy felvettük az órát, de a nyelvvizsga miatt nem kellett bejárni, a kreditet pedig megkaptuk ugyanúgy, mint aki bejárt. Ne aggodalmaskodj, a matek is biztos menni fog.
2009. júl. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Turizmus-vendéglátás szakon a diplomát 2 középfokú szakmai nyelvvizsgával tudod kiváltani, az egyik lehet általános felsőfokú C.

Nem tudom angol nyelven számít-e a felsőfokú.. :S

spanyolból biztos kell szakmaiznod, de ha számít az angol felső, akkor nyert ügyed van :)

beíratkozáson egyébként el fognak mondani mindent.. és ha mégis felmerül 1-1 kérdés bármilyen témában, csak kérdezed kell az ügyfélszolgálatosoktól.. :)

ne görcsölj előre :)

ügyes legyél :)

2009. júl. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én német nyelv kultúra és irodalom szakos vagyok az egyetemen, nálunk is német az oktatás nyelve és 1-2 hónap alatt simán bele lehet rázódni. évvégére már úgy átálltam arra, hogy németül megy minden, hogy amikor volt egy magyar nyelvű kari modulos tárgyam, fura volt magyarul tanulni az anyagot...
2009. júl. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!