Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van valami esélyem bekerülni...

Van valami esélyem bekerülni pszichológia szakra emelt szintű érettségi nélkül, ha a 2013-as felvételi időszakban adom be a jelentkezésem?

Figyelt kérdés

2008.-ban érettségiztem magyar 4, matek 2, történelem 4, angol 5, földrajz 4. Van egy OKJ-s idegenforgalmi szakmenedzseri képesítésem, bár ez nem hiszem hogy számít valamit is a felvételikor.

Nem hiszem, hogy a matek miatt lenne bármi esélyem is bekerülni ((teljesen hülye vagyok belőle sajnos)), de érdemes próbálkozni, vagy mehetek közmunkára sz@rt lapátolni?

A válaszokat előre is köszönöm.


2012. jún. 17. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia

A felvételinél a következő tárgyakból kell kettőt választanod: matek,magyar,töri,biosz,idegen nyelv.A százalék számít nem a jegy,szóval szerintem te válasz az angolt és mellé a törit vagy magyart,attól függően,hogy melyikből értél el jobb eredményt.Van nyelvvizsgád?Azért kaphatsz pluszpontot,de szerintem érdemes lenne mondjuk angolból újraérettségizned emelt szinten,látom az jól ment neked,és az emeltért ugye jár a pluszpont.A pszichológiára mindig nagy a túljelentkezés,szóval érdemes minél több energiát belefektetned a felvételibe.

Az egyetemen lesz statisztika,ami ugyan nem matek,de kell némi matekos érzék hozzá.Persze mindent meg lehet tanulni,ha tényleg fontos neked ez a szak.


pszichológus hallgató

2012. jún. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Inkább tanulj valami szakmát és ne az egyetemre menekülj a fizikai munka elől!!
2012. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezekből kell kettőt választanod: biosz, magyar, töri, matek, nyelv. A két választottadból legalább középszint kell, ha nincs középszinted ezek közül a tárgyak közül legalább kettőből, nem is jelentkezhetsz. De ezek közül is a százalék számít.

Igazából nyelvvizsgát kéne szerezne,d egy felsőfok, vagy kéz középfok nem ártana, a negyven plusz pont miatt. És emellé még kéne egy emelt, amit meg is kéne írni valami elfogadhatóra. Ez mondjuk így összesen 90 pluszpont, a maximális 100-at akkor kapnád meg ha két emeltet tennél.

De igazából attól is függ, hogy államira akarsz menni, vagy költséges is jó. Állami jobban kéne hajtani, két emelt oda nem ártana, de költségesre elég ha van egy emelt, meg egy közép érettségid, meg mondjuk egy nyelvvizsga.

2012. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de olyan magas pontszám kell a pszichológia szakra, hogy sztem emelt nélkül nincs esély bekerülni...esetleg ha van 2 nyelvvizsgád és nagyon jóra sikerültek az érettségijeid. Már tavaly is 430-440 körül voltak a ponthatárok, ráadásul idén már nem a 480-as, hanem 500-as pontrendszer van, szóval valószínűleg magasabb lesz ez miatt már az idén is, sőt még a keretszámokat is csökkentették....így belegondolva még 2 nyelvvizsgával is túl kevés lenne a pont (2 nyelvvizsga 40 pont+ 2 100%-os érettségi 400 pont=440)

Mondjuk ki tudja mit változtatnak még....mi lesz egy év múlva...

Tényleg nem akarlak lehangolni, de sztem keress valami olyan szakot, amire kevesebb pont kell.

(még eszembe jutott, hogy jövőre már kötelező lesz egy emelt érettségi, szóval mindenkinek ott lesz +50 pont...én is rettegek, hogy nem vesznek fel sehova most, mert jövőre sokkal kevesebb esélyem lenne (nekem sincs emeltem)

2012. jún. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!