Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik iskolában a legjobb a...

Melyik iskolában a legjobb a villamosmérnöki kar?

Figyelt kérdés

Az érdekelne engem, hogy melyik felsőoktatási intézményben a legszínvonalasabb a villamosmérnöki kar?

Valóban a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) a legjobb? Megérné bejutni oda önköltségesen vagy inkább egy másik iskola államijára. Milyennek találjátok a többit, Óbudai Egyetem, Pannon Egyetem, Széchenyi István Egyetem? Érdekelne az iskolák sajátosságai, miben jó vagy rossz az egyik a másikhoz mérve. Mi alapján érdemes dönteni közöttük? Gondolok ezalatt olyanra, hogy melyiknél a legjobb a elhelyezkedési lehetőség a diploma után. Kíváncsi lennék mik a tapasztalaitok, akik már tanultak valamelyikben? Nem a bejutási esélyekre vagyok kíváncsi, csupán az érdekel, hogy melyik a ,,legjobb"! :)



2012. jún. 17. 22:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem Kandóra érdemes menni. Elhelyezkedés: tök mindegy hova jársz, a lényeg, hogy még a suli alatt találj olyan gyakhelyet ahol a kötelező gyakorlati időnél többet tudsz tölteni (mondjuk legalább egy félév), mert a végzett mérnökök közt az "nyer", akinek több a gyakorlata, és referenciát is fel tud mutatni.
2012. jún. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! A benmaradási esélyek milyenek, mert úgy hallottam sokan kibuknak matekon. Ez igaz mindegyik iskolánál?

Hallottam olyat is, hogy a Pannonon a legjobb a gyakorlati képzés meg a tanár-diák kapcsolat... Ez mit jelent pontosan, ha valóban igaz? Sokat segítene nekem, ha valaki válaszol ezekre!

2012. jún. 18. 02:45
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

én most a Kandóra felvételiztem (másoddiploma), voltam nyílt napon, nekem rendkívül szimpatikus egy suli

persze a BME az űbersztárzsírkirály, de ha egy munkáltatónak benyögöd, hogy "Kandó", fel fog csillanni a szeme, hidd el ;)

2012. jún. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A matek mindenütt sarkalatos pont, de a fizika ugye a fő nehézség, és sokszor tanárfüggő, hogy mennyire lesz sikeres a tárgyad. Furcsállom a Pollackot kihagytad a felsorolásból....
2012. jún. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A gyakorlatszerzés lehetősége tőlem (pl. tanulmányi eredmény vagy szabadidő) vagy az adott iskola lehetőségeitől függ? Ha az iskolától függ, hogy értékelnétek ezek szerint őket?

A Pollack az túl messze esne, nem is jelöltem meg.

2012. jún. 18. 11:50
 6/18 A kérdező kommentje:
Számít az is munkavállalásnál, hogy milyen jellegű gyakhelyeken dolgoztsm?
2012. jún. 18. 11:53
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Inkább a Kandó államin, mint a BME fizetősön, mert annyival azért nem jobb a BME, hogy több milliót kifizess, de ha mindkettőre bejutnál államin, akkor egyértelműen a BME.


(És a többi ez után a kettő után jön, ha pesti vagy, ne menj el vidékre.)

2012. jún. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azt is írd le légyszíves, hogy mi alapján gondolod, hogy jobb a BME, mint bármelyik másik? Miben különbözik a két iskola: BME és OE?
2012. jún. 18. 16:42
 9/18 anonim ***** válasza:
59%

A leadott anyag az nyilván nagyjából ugyanaz, de a BME-n többet kérnek belőle számon. Ezen felül több ott a neves oktató, és akik középiskolában a legjobbak voltak (OKTV döntős helyezések), azok szinte mind a BME-t választják.


Ha megnézed a listákat a felvi.hu-n, vagy hasonló helyeken, a mérnöki képzésekben a BME lesz elöl kb. minden mutatóban, valószínűleg a tanáraid is inkább azt ajánlanák neked.


Ne értse félre senki, nem azt akarom mondani, hogy a Kandó nem egy színvonalas hely, mert mindenképpen az, de ha muszáj sorrendet felállítani, akkor második a BME mögött. Ettől függetlenül simán lehet, hogy valaki jobban érzi ott magát, mint a BME-n, de ettől még az adatokkal nem nagyon lehet vitatkozni.

2012. jún. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok, még annyival kiegészíteném, hogy a tantervek ennél a kettőnél mindenképpen (de 99%, hogy a többi egyetem esetében is) elérhetőek az interneten, azokat is érdemes megnézni hogy melyik a szimpatikusabb, meg nyílt napokra sem hülyeség elmenni ha tudsz rá időt szakítani, hogy lásd az épületeket, néhány tanárt, meg hogy hol milyen a "hangulat". Ha ezek alapján megtetszik akár a Kandó, akár Pécs, Miskolc, vagy Győr, nyugodt szívvel választhatod azokat, ha elég jó eredménnyel végzel, onnan is találsz ugyanolyan munkát, mint a BME-ről.
2012. jún. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!