Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti milyen szakmát, munkát...

Ti milyen szakmát, munkát ajánlotok? Szerintetek "mi legyek, ha nagy leszek"?

Figyelt kérdés

Szeptemberben leszek majd 10.-es, de már elkezdtem gondolkodni azon, hogy mit szeretnék felnőttkoromban dolgozni. A humán tantárgyakból 5-ös vagyok, de nem nagyon szeretnék ügyvéd lenni, mert úgy tudom, hogy ott sokat kell magolni (törvényeket, ha jól tudom), nem is vagyok talpraesett, határozott, meg nem is vonz ez a szakma..

A magyaron kívül szeretem még a matekot, a földrajzot és a biológiát. Fizikából és kémiából most év végén 4-es leszek, de úgy ahogy, nagyjából megértem az anyagot, nem magolok.. Egy múltkori IM-ben olvastam a kertészmérnöki szakról.. Az nehéz? Jól el lehet vele helyezkedni? Lánynak jó szakma? Vagy milyen szakmát ajánlotok még nekem? Létezik valamilyen hasonló mérnöki szakma, amit lány is "dolgozhat"? Azokhoz milyen tantárgyak kellenek?

Annyit még, hogy a kertészmérnökinél előny lenne, ha apukám a mezőgazdaságban dolgozik, vannak földjei, stb..? Vagy ennél nem?

Köszönöm előre is a segítségeteket!


2012. jún. 21. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudok pontos adatot, hogy mennyire lehet elhelyezkedni a kertészmérnök szakmával, csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy van még rengeteg mérnök szakma, amiben lányként is simán helyt lehet állni. Sok sikert!
2012. jún. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ!:)

esetleg biomérnök? az milyen szakma?

2012. jún. 21. 11:44
 3/9 anonim válasza:

A kertészmérnök ott kezdődik, hogy az első héten vmi terepgyak és tanuld meg 28518275826 növény latin nevét, szóval az kapásból egy jó kis magolással kezdődik...


Én ha újra érettségi után lennék, biztos, hogy 1-2 évig csak kisebb OKJ-s okosságokat végeznék el minél többet (akár fodrász, tőzsdei-pénzügyi okosság, minden), mert biztos, hogy külföldre szeretnék költözni, mert aki itt akar megöregedni, az nagyon meg fog lepődni NYUGDÍJas korában... Ezekkel a kisebb munkákkal már el lehet kezdeni vmit akárhol a világban, aztán talán bejön vmi komolyabb, amit utána tanulsz, mert persze menj csak felsőoktatásra is akár.


Ha inkább vmi lazább érdekel, menj az ELTE TTKra, látom mindenből elég jó vagy, ami ott kell, szerintem ott találsz neked tetsző szakokat, akár már egyből nézegesd közben az msc szakokat is, úgy teljesebb a kép.

2012. jún. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia, én kertészmérnők fiu vagyok, én azt tapasztaltam, hogy ebbe a szakmában a lányoknak szinte ugyanugy meg kell fogni a munka végét mint a fiuknak. Magyarán: a lányok keze is koszos lessz.
2012. jún. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy mikor munkát kerestem volt olyan hely, ahol egy papirral kellett volna sétálgatnom fel-alá, növényeket ellenőrizni havi 90 ezerért heti 6 nap 48 órába, vagy egy másik helyen havi 150 ezerért fizikai munkát is végezni heti 5 nap 45 órában.
2012. jún. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem a biomérnök mindenképp jobb választás :)
2012. jún. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!:)

ha a biomérnököt fogom majd választani, akkor szerintetek melyik két fakultációs tantárgyat vegyem majd fel? az egyik az a matek lesz, de 2.-nak mit? ezekből emelten kell érettségizni majd kb 3 év múlva? még annyi, hogy mely egyetemeken tanítják ezt a szakot?

bocsi a sok kérdésért!

2012. jún. 21. 13:59
 8/9 anonim ***** válasza:
én a kémiát ajánlanám mellé, persze a biosz is kell, hogy jól menjen...
2012. jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Matek mellé egyértelműen kémia. A biomérnöki szak, csak tömény kémia, úgy anblock, meg egy nagyon minimális mikrobiológia. (csak azért mondom, mert sokan csalódnak ebben a szakban, azt gondolják, hogy ez a biológia mérnöki változata, és az is, csak nem biológiát fognak tanulni hozzá, hanem kémiát.)

Ilyen szak, szinte az összes egyetemen van. De nézd meg a felvi.hu-n.

[link]

[link] &sz=intezmeny

Én a BME-t (budapesti műszaki) ajánlanám, ott a legjobb a képzés.


Ezek alapján azt mondanám hogy talán érdekel a biológus, de ott rengeteget kell magolni. Több száz élőlény nevét, és rendszertani besorolását kell tudnod latinul. Illetve ott is van kémia, de csak minimális, ha nem olyan szakirányt választasz, ami sok kémiát igényel.

Összességében véve viszont én azt mondanám, hogy nézz szét a felvi.hu-n a szakleírások között, és az alapján döntsd el, hogy mi érdekelne.

[link]

2012. jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!