Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmus-vendéglátás szakra...

Turizmus-vendéglátás szakra közgazdasági, vagy gimnáziumi végzettség az előnyösebb?

Figyelt kérdés
Gazdasági főiskolán szeretnék továbbtanulni. Egy közgazdasági szakközépiskolával, vagy egy gimnáziummal járok jobban?
2012. jún. 26. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, gimiben végeztem, röhögve megcsinálhatók a közgázos tárgyak.
2012. jún. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gimi mellett a 2 nyelv szól, ami kell a turizmzshoz, turizmus-vendéglátás szakon 2 szakmai B2 a követelmény, emeleltt a nyelv jól jön a mai világban, már ha jól tanítják és téged is érdekel.

Ha gazdasági volnalon akarsz továbbtanulni, célszertű gazdasági suliba járni, ott megtanulod az alapokat, s így nem lesz annyira kínai a mikro- és makroökonómia a fősulin, és szakmai tárgyakból is érettségizhetsz, ami úgyszintén beszámít a továbbtanulásnál, ha abból érettségizel.

De mivel 1000x változhatnak még az elképzeléseid, és a gimiben egy jó matektanár csodákra képes, erősebb felkészítést kapsz az érettségire a gimiben, majdnem mindegy hol teszed le. Tanulni mindenhol lehet, BGF-re bekerülni is bárhonnan lehet, ha nagyon akarod.

2012. jún. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
...még annyit, én informatika tagozatos szakközépbe jártam, nekem sem okozott nagy problémát a matek, közgáz vagy bámi más a fősulin. Mentek a nyelvek is, szerencsére általánosban németet és angolt is tanultam, így a fősulin nem kellett új nyelvbe kezdenem, csak felzárkóznom az egyikből, a másik ment. (szakközépben csak németet tanultam, abból érettségiztem, nyelvvizsgáztam ekőször, aztán angolból) Időben megkaptam a diplomámat, most munkát vadászok.
2012. jún. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat :)
2012. jún. 26. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!