Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az általános orvosi képzés...

Az általános orvosi képzés keretén belül melyek a legnehezebb tantárgyak?

Figyelt kérdés
Melyektől kell a leginkább félni, mert szórnak?

2012. júl. 6. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez függhet a sulitól is.

Nálunk (Szegeden) a másod és a harmadév a legkeményebb. Másodévben anatómia-biokémia-élettan szigorlat hármas (ezek közül az anat a legdurvább), harmadévben a patológia-kórélettan-mikrobiológia. (Ezek közül a patosz és a kór kemény nagyon. Az évfolyam fele még UV héten vizsgázott....)

Viszont ha a harmadévet túléli az ember, akkor már vszínűleg orvos lesz belőle...még a farmakológia kemény, de állítólag a kórhoz, patoszhoz képest már semmi:D


De pl. SOTÉ-n tudtommal másodévben szórják meg az embereket, a harmadév már laza.

2012. júl. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hello! Valóban,a SOTE-n másodévben van a legnagyobb szórás,de itt is vannak sokan,akik harmadikban esnek ki.A tárgyak természetesen ugyanezek.
2012. júl. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A SOTE-n elvileg ( jövőre kezdek ) az első két év a legnehezebb. Átfogó képet kaphatsz a SOTE ÁOK-ról ezen az oldalon: [link]
2012. júl. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most SOTE-sként így a harmadév végén azon gondolkozom, hogy ez a "harmadév könnyebb a SOTE-n" eléggé relatív dolog...

A másodévi szigorlatsorozathoz képest valóban úgy vagyok vele, hogy ez már könnyebb. De nehéz megállapítani, hogy tényleg könnyebb, vagy a másodévi szigósorozat edzett meg annyira, hogy most már "bármit képes vagyok megcsinálni".

Kettest kapni valóban nem nehéz - elég sok happy enddel végződő kretén feleletnek voltam már tanúja -, de ha ötösért mész, azért harmadévben is megizzadsz rendesen.

2015. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!