Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországi tanulók, fiatalo...

Magyarországi tanulók, fiatalok, létezik olyan iskola, amit keresek? Szlovákiában lakom és Magyarországon szeretnék tanulni, de nem értek egy-két dolgot ezzel kapcsolatban. Folyt. Lent.

Figyelt kérdés
Én Szlovákiában tanultam 30 éves vagyok.Nekem az alapiskola 8.osztállyal befejeződött és utána mentem cukrásznak 3 éves suliba.De ez nem érettségivel végződött.Most szeretnék tanulni Magyarországon,de olyan sulit keresek,ami érettségivel végződik.Tudom,hogy gimik vannak,de engem konkrétan kereskedelmi iskola,vagy ilyesmi érdekelne(mert később vállalkozásban,irodában szeretnék dolgozni).Létezik ilyen?Távúton,vagy levelezőn akarok elvégezni egy sulit.De nem sima gimit szeretnék.És nem tudom az én esetemben 9.évfolyamtól,vagy hol kell elkezdenem?Ezt a dolgot nem értem és ezért nem tudok pontosan olyat keresni,amit szeretnék,mert szerintem nem megfelelően keresem az iskolákat.
2012. júl. 16. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy iskolát kell keresned, ahol leérettségizel estin, vagy levelezőn. Ez három évig tart. Itt mindegy hogy milyen iskola, ha kereskedelmi szakközépbe mész, akkor is csak érettségit fogsz kapni. Ha később kereskedelemben akarsz dolgozni, akkor érettségi után el kell végezned egy két éves OKJ tanfolyamot.
2012. júl. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az infót.És még annyit szeretnék kérdezni,hogy akkor létezik nálatok olyan,hogy kereskedelmi szakközép?Így kell keresnem?És az érettségivel végződik?Nálunk van ilyen,de nem tudom Magyarországon van-e.És én ott szeretnék tanulni,nem itt.Mert itt szlovákul van,de az engem nem érdekel.
2012. júl. 17. 11:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen van ilyen. De mint mondtam, mindegy hogy hol érettségizel le, mert nem fognak neked szakmai tárgyat tanítani, csak annyit tanítanak, hogy egy érettségid lehessen. Most már csak érettségi után tudsz papírt szerezni, mondjuk egyébként is csak akkor tudnál, csak akkor kevesebb ideig tartana.
2012. júl. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm szépen. :)
2012. júl. 18. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!