Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Őszintén! Cikinek számít...

Őszintén! Cikinek számít manapság ha egy fiatalnak nincs diplomája? Abba hagytam a fősulit, mert egyszerűen kikészített a sok vizsga és az állandó tanulás. Most okj képzésre járok.2 okj szakmával is érvényesülhetek?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel ezt a kérdést mert a környezetemben élők, ismerősök, kivannak akadva hogy abba hagytam a főiskolát. Nem értem miért várják el mindenkitől kötelezően hogy legyen nyolcvan diplomája, meg beszéljen 6 nyelven :(
2009. júl. 13. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok diplomástól többre viheted így is, szerintem egyáltalán nem ciki. Lehet kellemetlen, ha a környezetedben mindenkinek van, de ne foglalkozz ezzel, és gondolj arra amit irtam:)
2009. júl. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy érvényesülhetsz. Nem olyan biztos hogy azok az emberek a diplomájukkal el tudnak helyezkedni a szakmájukban. Láttam már diplomást a tesco-ban melózni. (árufeltöltő volt) Sok sikert a melóhoz.
2009. júl. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Mar miert lenne ciki?Egy autoszerelonek nem kell diploma es megis romma keresi magat.Unokatesom konyhabutorokat csinal szakmunkassal es vasvillaval hanyja a penzt.Sogorom tanar,mindig tolem ker kolcson....
2009. júl. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem egyáltalán nem ciki, ha nincs diplomád, de meg tudsz élni és azt csinálod, amit még élvezel is. Inkább az ciki, ha valakinek van diplomája, éveket tanult érte, plusz ezzel kapcsolatos kiadásai voltak, és mégis kevesebbet keres, mint az, aki néhány hét alatt elvégez egy gyorstalpalót, és úgy áll munkába.
2009. júl. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem ciki, de mi lesz most? Mihez értesz? Ha van vagy lesz egy jó szakmád, akkor teljesen rendben lehetsz. És hogy mennyit ér ma egy-két diploma, arra itt válaszol pl. ez a kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2009. júl. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Cikinek nem ciki, de sajnos a papírok országa vagyunk.

Az OKJ szutymákok csak pénzlehúzás, habár attól is függ milyen OKJs.

2 diplomám van, állással sosem volt gond, de mindenhol rögtön rátértek a papírra, meg hogy van-e nyelvizsga stbstb.


Anyukám 50 évesen maradt állás nélkül és hiába szakember a szakmájában, nincs főiskolája, nem beszél nyelvet máris nemm hívják be.

2009. júl. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én családom is ki volt akadva amikor szín ötössel szakmunkásképzőbe jelentkeztem.És nem bántam meg 12 éve mindig örömmel megyek dolgozni mert imádom a munkám,és ahogy a két kezem által életre kel a bútor!(Mellesleg válogathatok a munkák közt és elég szépen keresek)Ha nem szereted a munkád az az egész életedre kihat!Elég buta ez a szemlélet,hogy diplomát mindenáron mikor a már hiányszakmákból kitűnően meg lehetne élni!Üdv egy elégedett bútorasztalos,diploma nélkül!
2009. júl. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Válaszokat, elgondolkodtató néhány közülük. De én úgy gondolom ahhoz h valaki aerobicot,tornát vagy egyébb foglalkozásokat tartson. Nem szükséges diploma. Egy nyelvvizsgám meg tuti h lesz.Lehet meg kéne tanulnom, h. ne foglalkozzak mások véleményével... 20/L
2009. júl. 13. 20:56
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

én szerintem az menjen főiskolára/egyetemre akinek konkrét célja van a szakkal amit elvégez és képes képezni magát benne iskolai kereteken kívül is...


a saját szakomon is rengeteg embert látok aki csak a papírért jött és segg hülye az egészhez, valahogy összepuskázza, lediplomázik 5-7 év alatt (3,5 év helyett) állambácsi pénzén kijön úgy hogy nem tud semmit, majd az első állásinterjún elküldik a francba...

2009. júl. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

én érettségi után rögtön fősulira mentem.mivel eléggé humán beállítottágú vagyok,gondolhatod h.nem a nagyon felkapott műszaki,gazdasági pályák egyikét válaaztottam..


igazából szeretem amit tanulok,ilyen értelemben nem is bántam meg.de sajna ha végzek(1 év múlva)kitörölhetem vele...most már nem akarom itthagyni,nem az én stílusom..lehet h.a mai helyzetben ez nagyképűség....:O


akkor azt gondoltam muszáj "továbbtanulni"...lehet rosszul döntöttem.legalábbis először szakmát,OKJ-t kellett volna szereznem h.legyen vmi konkrét a kezemben...aztán mehettem volna tanulni,ha úgy alakul.


szóval az igaz h.a papírok országa vagyunk,de csak elméletben.az álláshirdetések nagy részénél nem is feltétel a diploma..szóval szerintem szerezz szakképesítést,akár többet is.,utána lehet h.mégis megjön a kedved a tanuláshoz...talán kiderül számodra mit is tanulnál szívesen,akkor nem fogod unni.:)ha pedig nem akkor a szakmádra ugyanúgy büszke lehetsz és talán jobban fogsz élni mint egy diplomás.//ui:a nyelvtanulásra viszont ráfekhetsz az mindig kelendő.,szakmákban is//

2009. júl. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!