Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hivatkozhatok a távolságra?

Hivatkozhatok a távolságra?

Figyelt kérdés

Olyan városba szeretnék menni továbbtanulni, ami 300 km-re van tőlünk. Koliba szeretnék menni, mert az olcsóbb, csak az a baj, hogy minden jelentkezőnek nem tudnak nyújtani helyet. Én nem tudok hivatkozni a távolságon kívül semmire, nem vagyok hátrányos helyzetű, nagycsaládos stb...

Ugyanakkor az albérlet nagyon drága és lehet, hogy messze is találnék a kolitól.

Ha az igénylésnél majd beleírnám, hogy 300 km-re lakom a várostól és nem tudnám fizetni az albérletet, akkor szerintetek figyelembe vennék?


2009. júl. 15. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen.

Nem írod mennyi idös vagy, de esetleg fogjatok össze többen az iskolából, akik szintén koleszt keresnek és béreljetek együtt egy lakást.

2009. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csak tudod senki sem akar az osztályból Debrecenbe menni tanulni, egyedül én. Mindenki Pestre, Szegedre vagy kisebb városokba megy vagy nem is tanul tovább....

Én viszont a barátom által sokszor járhattam ott és imádom a helyet, eltudnám képzelni az egész életemet ott.

2009. júl. 15. 13:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Jó hát ettől függetlenül te magad adhatsz be méltányossági kérelmet a kolesz igazgatójának, amint lehet!!
2009. júl. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mikor én voltam kolis, 5 éve, nem vettek mást figyelembe csak az egy főre jutó nettó keresetet.Ilyen szemszögből nem indulsz jó eséllyel.Bár konkrétumot nem írtál.

Egyébként sajnálom hogy elérkeztél máris egy olyan ponthoz a nagybetűs életben ahol rá kell jöjj, nem mindig tudod azt választani amihez kedved van. Célsterű lenne ehlyi, vagy nagyon közeli intézményt választani.Sok ember csak így tud továbbtanulni.

2009. júl. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a távolság ilyen szemszögből mindegy. A 100, meg a 300 km-re lakónak is aludnia kell valahol. Nálunk elsősorban az egy főre jutó kereset számít, meg a testvérek száma, vagy ha vmelyik szülő nem munkaképes.

Amúgy ha elmész hetente 2 napot dolgozni, abból már ki tudod fizetni az albit.

2009. júl. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hivatkozhatsz rá ,de meglepne ,ha ezek alapján felvennének.
2009. júl. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Meg ha nem vagy hátrányos helyzetű, akkor miért gond kifizetni az albérletet?
2009. júl. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért ez nem egészen így megy. Attól, hogy nem állunk rosszul anyagilag még nem kell szórni a pénzt felesleges dolgokra. Szerintem.
2009. júl. 21. 17:02
 9/9 anonim ***** válasza:
És az ,h vanm hol laknod a felesleges kategória?! MErt pl.: sztm a nyaralás , az felesleges kategória.
2009. júl. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!