Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakma manapság a...

Melyik szakma manapság a legkeresettebb Magyarországon?

Figyelt kérdés

Melyik az a szakma, munkakör, amihez

- diploma kell

- jól fizet

- lehet vele fejlődni

- lehet vele később akár külföldön is boldogulni, de Magyarországon mindenképpen


Pótfelvételin gondolkozom, és tudni szeretném, mit lenne érdemes elkezdeni a mai hazai munkaerőpiacot figyelembe véve...


2012. júl. 24. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Informatika szakok (programozó, nem tanári), prog.mat., stb. A bölcsészkart felejtsd el!
2012. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Majdnem az összes mérnöki (gépészmérnök, villamosmérnök, energetikai mérnök, mechatronikai mérnök, stb.), orvos (külföldön különösen), informatika
2012. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Én informatikus vagyok (programtervező informatikus szakon végeztem, nemrég kezdtem dolgozni. Óriási tévhit, hogy keresett szakma. Nekem sikerült 3-4 hónappal végzés után munkát találtam, de rengetegen évek múlva sem. Azoknak, akik pedig nem "kockulnak" már legalább évekkel érettségi előtt, azoknak meg végképp nem lesz esélyük elhelyezkedni a diploma megszerzése után. Iszonyatosan túltelített szakma lett mára, és ez a helyzet csak romlani fog. Ráadásul területileg is egy helyre, Budapestre korlátozódik az informatikus munkahelyek 95%-a.
2012. júl. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a gazdasági szakokkal is elég jól el lehet helyezkedni, egy menő cégnél, ha nem szereted a matekot, én pl utálom ezért nem mentem mérnöknek, és orvosként sem tudnék dolgozni.
2012. júl. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Naná, gazdasági végzettséggel jó melód lesz, HA te töltöd be a helyet. De ott iszonyat verseny van, jóval nagyobb esélyed van munka nélkül maradni, mintha pl. valamilyen mérnök végzettséged van.
2012. júl. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az informatikus keresettsége kérdésében: az informatikának rengeteg ágazata van. Való igaz, hogy sokan "informatikusként" nehezen tudnak elhelyezkedni, viszont az informatika egyes ágazataiba még mindig rengeteg embert keresnek. Csak ugye attól, hogy valaki informatikus, még nem jelenti azt, hogy minden informatikával kapcsolatos tevékenységhez ért.
2012. júl. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
mérnökibe beletartozik pl. a természetvédelmi, vagy állattenyésztő, meg az "ilyesmi" mérnökök is, vagy inkább az elektronika és a gépek mérnökei élveznek előnyt?
2012. júl. 24. 15:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezek a természetvédelmis dolgok nem igazán keresettek...
2012. júl. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ami "beletartozik": villamosmérnök, gépészmérnök, biomérnök, mérnök informatikus, energetikai mérnök (jövőben különösen), mechatronikai mérnök (ez is), hirtelen ennyi jutott eszembe
2012. júl. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

6:

Igen, rengeteg ága van, és van amivel jól lehet keresni, azonban ezek az ágak általában azok, amelyhez munkahelyi tapasztalat kell, de anélkül meg nem vesznek fel, hogy azt megszerezhesd, tehát ez 22-es csapdája.


Mezei programozóból vagy rendszergazdából meg iszonyatos túlkínálat van.

2012. júl. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!