Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ókori nyelvek és kultúrák...

Ókori nyelvek és kultúrák vagy Magyar szak a jobb? Melyiknek van több értelme? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Nem akarok undoknak tűnni, de a ,,mindkettő büfészak" szintű szövegek nem izgatnak. A magyar szak a választható szakirányok miatt érdekel, az Ókori tanulmányok pedig azért, mert azzal külföldön is érnék valamit, márpedig én nem tervezek Mo.-on élni. A Magyartól lehet, hogy falnak mennék, a nyelvtant mindig is utáltam, bár az irodalmat szerettem. Ókori tanulmányok mellé fel lehet venni valamilyen magyaros minort, esetleg nyelvet az egyiptológus/asszirológus/filológián kívül? Remélem, valaki képben van közületek, mert még nem találkoztam neten ,,ókori" hallgatóval..:) Köszi a válaszokat - már ha lesznek.
2012. júl. 29. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Nem akarok undoknak tűnni, de a ,,mindkettő büfészak" szintű szövegek nem izgatnak."


Pedig ezt akartam írni. :)


Amúgy milyen állásba szeretnél elhelyezkedni ezen végzettségekkel?

2012. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

,,Diplomázás után a végzettek kulturális területen helyezkednek el, többek között könyvtárak, múzeumok, könyvkiadók vagy a média foglalkoztatják őket nyelvtudásukat és történeti-kultúrtörténeti ismereteket igénylő feladatok ellátására. A végzettséggel nem ritka az ókori és a keleti kultúrák ismeretét igénylő, idegenforgalmi-turisztikai jellegű munkakörök betöltése sem."

Meg azért is szeretnék diplomát, mert szembesültem a ténnyel, hogy a könyvkiadók elküldenek, ha nincs minimum egy diplomám. Azért gondoltam erre a szakra, mert izgalmasnak találom, és hát ókoros tudással rendelkezőkből nem lehetne Dunát ereszteni, míg a magyarosok arra várnak, hogy valahol kilőjenek egy magyartanárt, és a helyébe állhassanak. Bár a kiadói szerkesztőségek is vonzzanak. Az is jó kis meló lehet. Na szóval tipp? :P Vagy csak a büfészakozás megy?

Tulajdonképpen nem értem, mit nevezünk büfészakbnak, régebben azt hittem, csak a kommunikációra mondják ezt, de az alatt a kemény hét alatt, amit azon a szakon letöltöttem, rájöttem, hogy rohadtul nem az, mert már első két héten 13 könyv címét adták meg, hogy olvassuk ki októberig és írjunk róluk 45754 oldalt. És az óralátogatás is kötelező volt a katalógus miatt. Meg volt mondva, hogy három hiányzás után bukta van. Nem értem, mi ez a divat Mo.-on, hogy lebénázzuk a másik szakját, mintha csak trónolni járna be az egyetemre.

2012. júl. 29. 10:54
 3/11 anonim ***** válasza:

"az alatt a kemény hét alatt, amit azon a szakon letöltöttem, rájöttem, hogy rohadtul nem az, mert már első két héten 13 könyv címét adták meg, hogy olvassuk ki októberig és írjunk róluk 45754 oldalt. És az óralátogatás is kötelező volt a katalógus miatt."


És miért hagytad akkor abba? Azért a fenti szakokon sem szórakozni járnál be. Nehogy azt hidd.


A másik, hogy ilyen "ókoros" diplomával tényleg nem sokat érsz. Túlságosan speciális.

Kiadókhoz előbb veszenek fel családtagokat, vagy marketing - közgazdasági szakon végzetteket.

Egy -egy kiadó néhány főből áll, oda meg megvannak az emeberek.


A diploma sem minden. A rátermettség és a személyiség fontosabb, hidd el.

2012. júl. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azért hagytam ott, mert rájöttem, hogy semmi köze a szaknak az érdeklődési körömhöz. Gondoltam, majd újságírásra specializálódom, de egy házi feladatból rájöttem, hogy nem tudok írni, ha megvan adva a téma és hogy hány oldalt kell kipréselnem magamból. Szóval ezért hagytam ott.

Tudom, hogy a diploma nem minden, de egy év semmittevés után (bébiszitter vagyok) rájöttem, hogy azért nem ártana valamit tanulni. OKJ-kat végignéztem, egyik se tenne boldoggá, a gyerekekért annyira nem vagyok oda, hogy karriert csináljak belőlük. Szükségem van elismerésre és arra, hogy büszke lehessek magamra... Valahogy meg akarom közelíteni a könyvkiadás lehetőségét, de ahogy megtudják a koromat és hogy egy kis senki vagyok, elhajtanak, hiába tetszik nekik, amit küldtem...

Valamit kezdenem kell magammal. Nem túl sikerélményekben gazdag a bébiszitterkedés, habár átmenetileg jobb a semminél.

2012. júl. 29. 11:10
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja és nem azért hagytam ott, mert tanulni kellett. Nem vagyok hülye, hogy egyetemen csak a szórakozást keressem. :)
2012. júl. 29. 11:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Már a kérdésed kiírásában is látszik, hogy ezt sem vinnéd végig.

Mint mondtam a kiadóknál megvannak a "bizalmi" emberek, "utcáról" nem igazán vesznek fel senkit.

Van esetleg ami érdekelne, ezeken kivül? Valamihez csak értesz?

Amúgy hány éves vagy?

2012. júl. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
21 vagyok. Az írás érdekel, meg a nyelvtanulás. 21 évesen már illene tudnom, mit akarok, nem? Illetve hát tudom, mit akarok, ugye az írás, de hát... Azt nem lehet tanulni, meg nem is lenne értelme. Vagy van tehetsége hozzá az embernek vagy nincs. Szeretek tanulni, de nem tudom, mit kellene... Szeretnék írni, de szeretnék pénzt is, azt akarom, hogy a családom végre kilábaljon az adósságokból... Meg jó lenne elégedettnek lenni. Nem csak nézni, ahogy mások elérik az álmaikat, ilyen-olyan szakokra mennek, és örülnek nekik, és buliznak, mert bejutottak. Én meg csak vigyázok egy gyerekre, és fingom sincs, hogy juthatnék előrébb.
2012. júl. 29. 11:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Milyen munkakörben szeretnél dolgozni egy könyvkiadónál? Mert írni meg ott dolgozni, az két különböző dolog. Szerintem ezekkel a szakokkal nem fogsz közelebb jutni a munkavállaláshoz.
2012. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Látod ezért írtam, hogy a személyiség fontos. Ez eseteben -az írásod alapján- nem éppen a "legstabilabb".

Bocs, de szerintem ezt Te is sejted.

Ha pénzt akarsz keresni akkor a fenti szakokat ne válaszd.


Ha a pénzszerzés motivál miért nem próbálod meg a webcam munkát? Egyik ismerős ezt csinálja, és a havi 250-350 ezer bevétel garantált, és a tanulmányai miatt csinálja.

Múltkor is volt egy ilyen "kérdező" itt aki ezzel foglalkozott.

2012. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Webcam munka? :D Kösz, azt azért mégse. Ennyire nem vagyok pénzcentrikus.

Ha valamiben biztos vagyok, az az, hogy elég stabil jellem vagyok, még ha nem is tudom, mit kellene tanulnom. Nyilván ha konkrét karrierista ötletem lenne, amihez elég a diploma és a talpraesettség, akkor tudnám, milyen szakra kell mennem. Így, hogy az írás érdekel, kicsit nehézkesebb a dolog, de a személyiségemmel minden rendben van, nem tudom, miért gondolod, hogy instabil vagyok, csak azért, mert lehetőségek után kutatok...:)

Na sebaj, előbb-utóbb kitalálom, mit fogok csinálni. Bár azért érdekel még továbbra is az eredeti kérdéseimre a válasz.

2012. júl. 29. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!