Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatika szakra...

Gazdaságinformatika szakra való jelentkezésnél nem kötelező feltétel az informatika érettségi, érdemes mindenféle komolyabb informatikai tudás nélkül belevágni a szakba?

Figyelt kérdés
Szívesen tanulnék informatikát, de sajnos középiskolában csak egy évig volt tantárgy, félek, hogy ez hátrány lenne az egyetemen.

2012. aug. 2. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

konkrétumot nem tudok mondani, de:

most felvettek programtervező informatikára. és elkezdtem nézegetni a tantárgyakat. aztán megnéztem a gazdaságinformatikán a tantárgyakat (kíváncsiságból), és azt vettem észre h az 1. félév majdhogynem egy az egyben ugyan az (ugyan azok a tantárgyak).

én azt mondom h hátrányt jelenthet (főleg az ilyen "programozás alapjai"-nál. ha valaki először találkozik ott a programozással....elég nagy hátrányba lesz).

persze mondom mégegyszer, konkrétumot nem tudok mondani.

2012. aug. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, ment a zöld kéz, várom a többiek véleményét is:)
2012. aug. 2. 15:42
 3/7 delusion ***** válasza:
100%

A szak előző neve: Közgazdasági programozó matematikus. Ez szerintem sokat elmond... :-)


Ha __tényleg__ érdekel ez a szak, írj egy PM-et. Sok helyen,fórumon, sok embernek részleteztem már ezt a szakot, és lusta vagyok még egy alkalommal három oldalt írni, úgyhogy elküldeném azokat. :)

2012. aug. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Engem most vettek fel a Nyugat-magyarországi egyetemre gazdaságinformatikusnak Sopronba. A szaknál az informatika érettségi sem követelmény. A szakra felvételi érettségi tárgyak matematika és mellé kell választani, a töri, informatika, fizika, biológia tárgyak közül. Ha van informatika fakultáció az iskoládba, akkor jelentkezz oda, és próbálj meg leérettségizni. Legjobb lenne ha emelt szinten tennéd. Jövőre ajánlom, hogy menj el a kiszemelt egyetem, vagy főiskola nyílt napjára, és kérdezd meg, hogy van-e alapozó programozás tantárgy. Ha van akkor nem lesz nagy lemaradásod. Itt Sopronban az FMK-n nekünk lesz ilyen, annak ellenére, hogy emelt szinten érettségiztem, és ott van programozás is, ezzel a tárggyal fogom kezdeni az egyetemet. De azt mondom nem reménytelen magas infó tudás nélkül sem.
2012. aug. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szaknál az infó érettségi tényleg nem követelmény. Nem árt, ha van egy kis tudásod. Mindenképp csak úgy vágj bele, ha érdekel. Nálunk is van egy ilyen szak (szintén Sopronból írok:)) van egy-két közös óránk velük, meg amúgy is látjuk, mit tanulnak.
2012. aug. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
de Sopronban csak gazdinfót tanítanak program tervezők nincsenek ott. akkor honnan látod, ők mit tanulnak.
2012. aug. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést! Nekem azt mondták nem hátrány, programozást például teljesen az alapoktól kezdik.

Nálam a másik esélyes a BME-VIK mérnökinfoja lenne. Oda pontszám alapján több esély van bekerülni, viszont benn maradni nehezebb(és olyat is hallottam már, hogy konkrétan semmi szabadidőm nem lenne mellette)

2012. szept. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!