Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Rendőrtisztire szeretnék...

A Rendőrtisztire szeretnék bejutni, a rendészeti igazgatási-büntetés-végrehajtási szakirányra. Ide nem kell alkalmassági vizsga csak érettségi és a ponthatár nem olyan magas. Milyen esélyem van egy nyelvvizsgával és egy 4egészes érettségivel ide?

Figyelt kérdés
2009. júl. 18. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van erőnléti felvételi vizsga a rendőrtiszti minden egyes szakán. 2 km futás, felülés, helyből távolugrás és hajlított karú függés. Több ezren jelentkeznek a suliba évente, és tiszti végzettségekkel tele a piac. Nehéz bejutni, kevés embert vesznek fel. Az érettségid jó szerintem. Egy próbát megér. Én rendőr szakra felvételiztem. Ahhoz képest, hogy nagy rendőrhiány van, 11 emberből 3-an jutottak tovább felvételinél, a többi kiesett.
2009. júl. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy komoly egészségügyi vizsgálaton is át kell esni. Valaki azért esett ki felvételinél, mert lúdtalpa volt, valaki gerincferdülés miatt.
2009. júl. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Ne viccelj, az az eredmény bőven sok oda, sztem évfolyamelső leszel. Bár aztán lehet h pont ezért nem vesznek fel mert némi fogyatékosság ide elvárt, de hát próbáld meg.
2009. júl. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

az a komoly eü vizsgálat idézőjelesen értendő persze


na meg azon röhögök mindig nagyon szeretik maguikat fényezni milyen nehéz a suli, na ezek sztem még más felsőoktatási intézméányt nem láttak nyilván, és hát óvodás szinthez képest nyilván nehéáz, de egyébként egy vicc, értelmes ember oda nem megy ...


Hát ha neked ez a vágyad ... csodálom ugyan, de ám legyen, most ezért tanulétál eddig és ezért nyelvvizsgáztál, hogy aztán semmi értelme ne legyen?

2009. júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
1. válaszoló vagyok. Komoly eü-i vizsgálat van, igen, azt tényleg szigorúan veszik. Engem azért nem vettek fel, mert 160 cm vagyok, és nőknél 162 cm kell. A pszichológiai teszten nehéz átjutni, nálam az sem volt ok, mert állítólag feszült vagyok, ez is kizáró ok volt. Volt ekg vizsgálat, izgultam és felpörgött a szívverésem, ezt is megemlítették... de...ma már örülök, hogy nem vettek fel. Ha te ezt akarod mindenképp csinálni, ajánlom először a rendészeti szakközépiskolát, onnan egyszerű bejutni a fősulira. Csak 2 év és ha jó tanuló vagy, automatikusan felvesznek a tisztire, és rendőr szakmával a kezedben levelező tagozaton is végezheted.
2009. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Na azért egy kicsit elvetik a sulykot az előttem írók... Én egy másik fősulira jártam, de belügyi volt a szakirányom, és néhány vizsgát ebből adódóan a rendőrtisztin kellett letennem.

Na, próbáljatok meg lerakni ott egy büntetőeljárási jog vizsgát, felköthetitek a gatyátokat... Nem értem, miért kell ennyire lenézni egy iskolát, teljesen kívülállóként... Ez magas értelmi képességekre vall.

2009. júl. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor tehát nem igaz hogy erre a szakra nem kell alkalmassági vizsga!? pedig a honlapjukon és a felvi-n is ezt írták. A magasságom megvan egy 170cm-es kis hölgy vagyok:)
2009. júl. 18. 21:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha figyelmesebben megnézted volna, látnád, hogy civilként a büntetés-végrehajtási szakirányra NEM jelentkezhetsz. A Zrínyin van olyan BV szak amire jelentkezhetsz civilként.
2010. jún. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
BV-re csak akkor jelentkezhetsz, ha már bv-s vagy, civilként nem!
2011. júl. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!