Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Színész szeretnék lenni, és...

Színész szeretnék lenni, és szerintetek melyik egyetemre/főiskolára menjek (majd) ahol jók a lehetőségek? Külföldön is szeretnék majd ezzel foglalkozni, miután mindent befejeztem, és persze ha minden úgy megy, ahogy elterveztem. Lent. Pls

Figyelt kérdés
Meryl Streep inspirált, és én is ilyen szeretnék lenni, nem érdekel a hírnév, csak hogy én is azt csináljam amit szeretek...Jártam versmondókra,a színészkedés megy, persze nem úgy, de épp ezért szeretnék olyan iskolába járni ahol mindent megtanítanak amit még nem tudok...Mit kell erősen tanulnom ahhoz hogy ez sikerüljön? előre is köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 10. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
hát..színművészeti egyetem?:D de mindenképpen dráma tagozatos gimibe menj.
2012. aug. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel konrkétan egyetlen egyetemen tanítanak színészkedés, és a színészkedés nem egy tantárgyra való ráhasalással kezdődik, hanem színjátszókörökkel és külön színi órákkal, ezért szerintem evidens, mit kell tenned.


Ha külföldön szeretnél érvényesülni, meglepő módon nyelvtudásra is szükséged lesz.

2012. aug. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is hány éves vagy? Mert ha még van időd a felvételiig, akkor lehet érdemes átjelentkezni egy jobb hírű dráma tagozatra, ugyanis nagyon nehéz bejutni a Színműre. Talán oda az egyik legnehezebb, még a művészeti főiskolák közül is. Elsőre készülj fel rá, h esély sincs, h bekerülj, de ne add fel. A legtöbben 3-4 is megpróbálkoznak, mire bejutnak (vagy nem...), ezen senki nem akad fenn. Ha már közel az érettségi, akkor ha van rá módod, járj énekelni tanulni, az is fontos része a felvételinek, és nagyot húzhat felfelé, ha jól megy. Járj színjátszó körbe, ha eddig nem tetted volna, és melegen ajánlom a jazz-táncot is, mert a megfelelő mozgáskultúra is nagyon fontos.

Ezen kívül tényleg fontos az idegen nyelv, angol mindenképpen alapnak számít. Normál iskolai tárgyak közül természetesen az irodalom, és ha van nektek, akkor a művészettörténet, zenetörténet.

2012. aug. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!