Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri-e 1 évet halasztani,...

Megéri-e 1 évet halasztani, hogy német nyelven rakjam le a mérnökinfót (BME) és jelentkezzek a MCC-re (Mathias Corvinus Collegium)?

Figyelt kérdés
BME mérnök informatikus szakára jutottam be, de nincs még német nyelvvizsgám, ezért nem mehetek német nyelven, de 4 évig tanultam németet és leraknám a nyelvvizsgát. Továbbá lekéstem az MCC Juniorképzésére való jelentkezési határidőt -.- így jövőre ezt is elkezdhetném. Megéri 1 évet halasztani, hogy utána (igaz nagy befektetett munka árán) 1 sima BME-s diploma helyett 3 diplomám is legyen (német nyelvű képzés ad egy kétnyelvű diploma mellékletet "Karlsruhei Egyetemmel közös képzés" bejegyzéssel, és fél évet kinn is lehetek németbe)?
2012. aug. 15. 15:47
 1/5 anonim válasza:
48%
Meg. Nemetorszagban lakom, megeri. Bar nem ertem, miert kell 1 ev nyelvvizsgara, plane ha mar 4 evet tanultal elötte. Nekem egy nyar alatt meglett a közepfoku nullarol.
2012. aug. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért kell egy év, mert minden szeptemberben indul egy képzés németből és most tudtam meg, hogy mérnökinfóból is lehet németen, a határidő meg 2 hét múlva lesz annyi idő alatt nem is tudom lerakni és csak jövőre indul megint ez a képzés.
2012. aug. 15. 16:05
 3/5 anonim válasza:
48%
Ertem. En halasztanek a helyedben, es a nemettanulason kivül mas hasznos dolgot is tanulnek / dolgoznek abban az 1 evben. Dolgozz ki egy 5 eves tervet. Sok sikert!
2012. aug. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, köszönöm, hogy megerősítettél ebben.

Te milyen szakon voltál és hány éve végeztél?

2012. aug. 15. 16:16
 5/5 anonim válasza:
2010-ben vegeztem, utana egyböl jöttem Berlinbe es 2 honap alatt talaltam munkat (web-designer). Ill. elöször fel ev szakmai gyakorlat, de minden zökkenömentesen megy itt, tenyleg ajanlom! Es Berlin meg a legszegenyebb nemet varos, Münchenben vagy Frankfurtban ketszer ennyit keresnek kb.
2012. aug. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!