Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az idegennyelvet kötelező...

Az idegennyelvet kötelező felvenni már az első félévben?

Figyelt kérdés
A DE-BTK-ra fogok járni. Nincs még nyelvvizsgám, és tudom, hogy kötelező lesz nyelvet tanulnom az egyetemen, de muszáj ezt már az 1. félévben elkezdeni?
2012. aug. 28. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is DE-s vagyok, és nálunk muszáj, az első 4 félévben van a kötelező nyelvoktatás.
2012. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

De abban az esetben is kötelező, ha mondjuk a szintfelmérőn a nyelvvizsga-előkészítő csoportba kerülök? Mert úgy tudom, hogy ezt csak egy féléven keresztül kell tanulni. Ebben az esetben sem lehet később kezdeni? Vagy, ha megcsinálom ezt a nyelvvizsga-előkészítős félévet az egyetemen, aztán nem sikerül a nyelvvizsga, vagy nem is akarok még nyelvvizsgázni, akkor ezt a modult a későbbiek folyamán máskor is felvehetem, vagy ez csak egyszeri alkalom, és ezután már csak saját erőből tudok felkészülni a nyelvvizsgára?


Remélem érthető a kérdésem. :)

2012. aug. 29. 07:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk nem volt ilyen, csak kezdő meg haladó, mindkettő 4 féléven keresztül tanulja az angolt. Melyik szakon vagy?
2012. aug. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pszichológián vagyok. Vagyis leszek.

Konkrétan a BTK-n nem találtam az idegennyelv oktatásról semmit, viszont valahol olvastam, hogy szeptemberben egy szintfelmérő alapján osztják csoportba az embereket. Itt írták, hogy (ha jól emlékszem) 6 szint van; a 4. és 5. szint ingyenes nyelvvizsga-előkészítő kurzus, a kezdő, haladó és középhaladó meg fizetős.

Az alapján, amit írsz, valószínűnek tartom, hogy akkor ez karonként változik. Jól gondolom?

2012. aug. 29. 09:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen mi is írtunk szintfelmérőt de csak kezdő meg haladó csoportra osztottak. Hát akkor sajnos nem tudok semmi okosat mondani...
2012. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért köszi. :)
2012. aug. 29. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!